Topsöğüt Belde Başkanı Değişti

AK Parti Malatya ili merkez ilçe Topsöğüt beldesi 4. Olağan Kongresi'nde başkanlığa Halit Kangal seçildi.

Topsöğüt Belde Başkanı Değişti Malatya İlçe

AK Parti Malatya ili merkez ilçe Topsöğüt beldesi 4. Olağan Kongresi'nde başkanlığa Halit Kangal seçildi.

Belde teşkilatında gerçekleştirilen kongreye AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık, Topsöğüt Belediye Başkanı Emin Paşahan, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ve çok sayıda partili katıldı. Kongre öncesinde konuşma yapan İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, "Kongreler yenilenme, yeniden güç kazanma, yeniden heyecan kazanma, gücümüze güç katacağımız partimizin en önemli faaliyetlerinden biridir. Geçmişte beldemizde görev yapan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. AK Parti kurulduğundan bugüne teşkilatların gayret ve çalışmalarıyla, dualarıyla sürekli büyüyen, gücüne güç katan ve halkla irtibatını koparmayan bir partidir. Gerek bulunduğumuz belde itibariyle, gerek bulunduğumuz ilçe itibariyle gerekse Malatya itibariyle bizlerin büyük düşünmesi gerekiyor. Başbakanımıza layık, onun yolunda hizmet edebilecek kadrolar olarak hareket etmemiz lazım. Teşkilatların en önemli görevi iktidarımızın hizmetlerini halkımızla paylaşmaktır" dedi.

Milletvekili Öznur Çalık ise, "Birlikten kuvvet doğar. Biz biliyoruz ki bu kuvvet 10 yıldır iktidarda. Sizin verdiğiniz desteklerle milletimizden aldığımız destekle 10 yıldır iktidardayız. Dünyanın Avrupa'nın, Türkiye'nin yıldızı Recep Tayyip Erdoğan sizlerin verdiği destekle bugün tüm Türkiye'nin yüzünün akı olmuş vaziyettedir" ifadelerini kullandı.

Uluslararası tüm platformlarda Türkiye'nin konuşulduğunu söyleyen Çalık, "Biliyorlar ki Türkiye'nin lideri Recep Tayyip Erdoğan mazlumun yanındadır. Haksızlıkların karşısındadır. Bütün milletimizin duaları Başbakanımızla beraberdir. Biliyorum ki o duaların yüzü suyu hürmetine yüce Rabbim Başbakanımızı Türkiye'ye, bize ve dünyaya bağışlayacaktır" dedi.

Milletvekili Mustafa Şahin de, "Teşkilatlar denilince birlik ve beraberlik akla gelir. Birbirlerine saygı ve sevgi, kucaklaşma bir arada hareket etme, doğruyu bulmak için fedakarlıklarda bulunmak akla gelir. Bugüne kadar bu doğrultuda hareket eden AK Partiye gönül veren herkesin bu minvalde olması bizi ziyadesiyle memnun etmektedir" şeklinde konuştu.

"Bugün eğer bizimle beraber aynı endişeleri taşıyan, aynı çileyi çeken ve bizimle aynı hedefe koşan Başbakanımızla ne kadar iftihar etsek azdır" diyen Şahin, "Bizim almış olduğumuz kültür, temeldeki felsefemiz gereği kongrelerimiz birlik ve beraberlik içerisinde geçer. Biz bu siyasi hareketimize leke getirecek hiç kimseyle bir arada olmadık. Teşkilatlar olarak ben değil biz mantığıyla hareket ediyoruz. Biz olursak değer bulmuş oluruz. Sen ben kavgasına girersek hiçbir şeye nail olunamaz" dedi.

Olağan genel kurula tek liste ile gidilirken, önceki başkan Hasan Kızılca aday olmadı. AK Parti Topsöğüt Belde Başkanlığı'na Halit Kangal seçildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 17
Bugün : 786
Bu Ay : 1409
Toplam : 1409

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom