Gençlik Çalıştayına 27 Kişi Katılacak

Kayseri'de düzenlenecek olan gençlik çalıştayına Malatya'dan 27 kişi katılacak.

Gençlik Çalıştayına 27 Kişi Katılacak Malatya Haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen gençlerle ilgili çeşitli konuların görüşüleceği "Gençlik Şurası" öncesinde Türkiye genelinde oluşturulan bölgelerde gerçekleştirilecek çalıştaylarda görüşler ve öneriler ortaya konulacak. Kayseri Bölgesi'nde gerçekleştirilecek olan toplantıda yer alacak olan Malatya'dan ise çalıştayda 27 kişi yer alacak. Çalıştayda; gençliğin altyapısı, sosyal hayatta gençliğin rolü ve oturduğu yer, sağlık, spor ve çevre aşamasında geçliğin durduğu yer, etik ve insani
değerler noktasında gençliğin problemleri, demokrasi ve katılım bilinci noktasında gençliğin bilinci konuları görüşülecek.

Çalıştay ile ilgili bilgiler veren Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, Malatya olara çalıştaya katılım hazırlıklarını tamamladığını ifade ederek, "Gençlik ve Spor Bakanlığı yeniden ihtisas edildi. Bakanımız Sayın Suat Kılıç'ın başkanlığında genel bir toplantı yaptık. Yapılan bilgilendirme ve tanışma toplantısıydı ancak yeni stratejilerde ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın gençlik ve spor işlevi var. Spor, federasyonların ve il müdürlüklerinin yıllara dayanan bir geçmişi olması hesabiyle oturmuş, problemleri var ancak belli aşamaları halletti. Ama gençlik çalışmalarında daha çok yapılması gereken şey var. Gençlik merkezleri ve gençliğin önemi üzerine bir takım alt yapı çalışmaları yapılmış. Şimdi bu çalışmaları daha da geniş bir tabana yaymak amacıyla gençlik üzerine bir çalışması, araştırması, incelemesi, tezi olan varsa bu bilgiler bir potada toplanacak ve "Gençlik Şurası" düzenlenecek. Gençlik şurasının sonunda da çıkabilecek sorunların bir manifestosu, gençlik hakkındaki strateji belirlenecek. Ondan sonrada uygulama aşamasına geçilecek" dedi.

Malatya'dan 27 kişinin çalıştaya katılarak, görüşünü bildireceğini kaydeden Fındıklı, "Bunu 2012'nin ilk yarısında gerçekleştirip, bitireceğiz. Bu amaçla Türkiye bölgelere ayrıldı. Malatya olarak bizi Kayseri'ye verdiler. Kırşehir, Kayseri, Malatya, Sivas, Aksaray illerinden Kayseri'de toplanacak olan katılımcılar görüşlerini sunacak. Bu konuda hazırlıklarımızı tamamladık. Çeşitli kurum ve kuruluşlardan gençlik üzerine çalışma yapmış olan isimleri grubumuza dahil ettik. 27 kişiyle 17-18 Aralık tarihinde
Kayseri'de gerçekleştirilecek olan çalıştaya katılacağız. Çalıştayda kendi görüşlerimizi sunacağız. Bunu çok önemsiyoruz" diye konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 86
Bu Ay : 1615
Toplam : 1615

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom