Engellilerden Muhteşem Gösteri

Konya'da kurulan dünyanın ilk ve tek engelli semazen grubu, Dünya Engelliler Günü'nde Nevşehirlilere unutamayacakları bir gece yaşatırken bir de mesaj verdiler.

Engellilerden Muhteşem Gösteri Türkiye-Dünya

Konya'da kurulan dünyanın ilk ve tek engelli semazen grubu, Dünya Engelliler Günü'nde Nevşehirlilere unutamayacakları bir gece yaşatırken bir de mesaj verdiler. Tekerlekli sandalyelerde sema dönen semazenler, "Engelliler kimseye engel değildir. Yeter ki engelsizler bize engel olmasın." dedi.

Nevşehir Üniversitesi ve Sosyal Araştırmalar ve Dayanışma Vakfı (SADAV) tarafından, Mevlana ve Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen 'Aşk Her Engeli Aşar' Sema programı, Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Nevşehir Vali Yardımcısı Vural Demirtaş ve Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Filiz Kılıç'ın yanı sıra çok sayıda üniversite öğrencisinin katıldığı programda, dünyanın ilk ve tek semazen gurubu gösteri sundu.14 semazenden oluşan engelli semazen grubu kendileri için hazırlanan platformdan sema alanına indi. Tekerlekli sandalyeleriyle sema alanında yerlerini alan engelli semazenler daha sonra postnişini tek tek selamlayarak sema yapmaya başladı. Tekerlekli sandalyeleriyle sema yapan engelli semazenler, izleyenleri büyüledi.

Programda konuşan Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Filiz Kılıç, "Tekerlekli sandalyeleri ise sema yapanlar, aslında engelin kafalarda, beyinlerde olduğunu insanın aşkla, şevkle çalıştıktan sonra tüm güçlüklerin üstesinden gelebileceğinin en güzel ifadesi." dedi.

SADAV Sema Okulu Proje Koordinatörü Tayfun Pala ise, Sema'yı tanıtmak ve Mevlana öğretilerini hayatlarına yoldaş kılmak maksadıyla, SADAV koordinatörlüğünde Konya Büyükşehir Belediyesi ve Karatay Halk Eğitim Merkezi ortaklığı ile Sema Okulu Projesi'ni hayata geçirdiklerini söyledi. Pala, proje ile dünyada ve Türkiye'de ilk ve tek olan engelli semazen gurubunu oluşturduklarını kaydetti.

Sema grubunun 50 yaşındaki Konyalı üyesi Mustafa Sami Onay ise, "Engelli, engelsiz bütün arkadaşlarımıza rica ediyoruz; gördüğünüz gibi biz sema yapıyoruz.Daha başka etkinliklere katılan arkadaşlarımız da var.Engelliler kimseye engel değildir. Yeter ki engelsizler bize engel olması" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 69
Bu Ay : 3867
Toplam : 3867

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom