Engelliler Proğram Yaptı

Malatya'da 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde engelliler okulu öğrencileri tarafından program düzenledi.

Engelliler Proğram Yaptı Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya'da 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle engelliler okulu öğrencileri tarafından program düzenledi.

3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Ali Kuşçu İş Eğitim ve Uygulama Merkezi'nin organize ettiği programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Malatya'daki engelli okullardan söz edip, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün engelliler için yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ali Kuşçu İş Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Eyüp Balyemez ise, 6-14 yaş arası 52 engelli öğrenciye eğitim verdiklerini ifade ederek, faaliyetlerini anlattı. Ali Kuşçu İş Eğitim ve Uygulama
Merkezi öğrencilerinin gösteri sunduğu programda, engelli öğrencilerin anneleri adına Ayşegül Tüzer de konuşma yaptı.

Programda, okula yardımcı olan Ünsal Erdoğan ve Murat Bekmezci'ye plaket verildi.  

İnönü Üniversitesinde etkinlik

Dünya Engelliler Haftası nedeniyle İnönü Üniversitesi Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından bir program düzenlendi.

İnönü Üniversitesi Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yapılan etkinliğe Rektör Yardımcısı Süheyla Ünal, Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Doç. Dr. Özlem Özcan, merkezde eğitim gören öğrenciler ve aileleri katıldı.

Etkinlikte konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süheyla Ünal; "Dünyada yüzde 10 oranında engelli insan yaşamaktadır. Gerek dünyada gerekse ülkemizde yapılan tüm düzenlemeler sağlıklı bireylerin yaşam standartlarına göre düşünülmektedir. Oysa yapılan her düzenlemede engelli bireylerinde yaşam standartları göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır" dedi.

Düzenlenen etkinlikte Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi öğrencileri tarafından pasta kesildi, şiirler okundu ve katılımcılara "Engelsiz Bir Yaşam Dileğiyle" gibi anlamlı sloganlar taşıyan pankartlar gösterildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 211
Bu Ay : 7008
Toplam : 7008

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom