Aksoğan Ailesi'nden Anaokulu

Malatya'nın tanınmış ailelerinden Aksoğan Ailesi tarafından yaptırılan Mustafa Aksoğan Anaokulu için açılış töreni düzenlendi.

Aksoğan Ailesi'nden Anaokulu Malatya Haber

Fahri Kayan Bulvarı'nda Malatya Belediyesi'nin park içinde yapılmasına izin verdiği Mustafa Aksoğan Anaokulu'nun yeni eklene bölümleri ile birlikte düzenlenen açılış törenine Vali Ulvi Saran, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, aile adına okulu yaptıran Affan Aksoğan ve aile bireyleri katıldı. Vali Ulvi Saran, "Gerçekten pırıl pırıl ve eğitim açısından örnek teşkil edecek bir eğitim yuvasını açıyoruz. Hem fiziki yapısı ve hem de ortamı ile son derece güzel. Bütün
işadamlarımıza ve hayırseverlerimize örnek olması dileği ile hayırlı olsun" dedi..

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, okulun yapımı için park alının da kendilerine yer verilmesinden dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür ederek, "Çevrede ihtiyaca cevap verecek okul yoktu. Bizim katkımız olmadan Aksoğan ailesi tarafından yapıldı. Bu okulun kapasitesi 240 öğrenciye ulaştı. Çelikten yapıldı. Maliyeti oldukça yüksek ve depreme dayanıklı. Yaklaşık 25 kişi burada çalışıyor" diye konuştu.

Belediye başkanı Ahmet Çakır'da yapılan okulun örnek alınması temennisinde bulunarak, eğitimin Malatya ve ülke geleceği için önemli olduğunu söyledi. Affan Aksoğan ise, okulun yapımı için kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 168
Bu Ay : 6965
Toplam : 6965

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom