Malatya'da Kariyer Günleri Eğitimi

Malatya'da düzenlenen Kariyer Günleri programında, öğrencilere ileride atılacakları mesleği seçerken, sevebilecekleri meslek konusunda karar kılmaları istendi.

Malatya'da Kariyer Günleri Eğitimi Malatya Eğitim

Malatya'da düzenlenen Kariyer Günleri programında, öğrencilere ileride atılacakları mesleği seçerken, sevebilecekleri meslek konusunda karar kılmaları istendi.

Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Bilgi Merkezi'nin (MESBİL) organize ettiği Kariyer Günleri programı, Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda gerçekleştirildi. Atatürk, Gazi, Fatih, Fırat ve 30 Ağustos İlköğretim Okulu öğrencilerinin katıldığı Kariyer Günleri'nde ilk olarak konuşan Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yücel Abik, " Aldığınız eğitimle ileride bir ünvan ve meslek sahibi olmak için en iyiye ulaşmaya çalışıyorsunuz. Öğrendiğiniz bilgilerle, bir yere yerleşme amacındasınız. İyi bir meslek sahibi olmak için birbirinizle tatlı bir rekabet yarış içerisindeniz" dedi.

Yönetmenliğini Malatya Okuyor Kampanyası Koordinatörü Ahmet Turan Yılmaz'ın yaptığı Kariyer Günleri programında konuşan Malatya Devlet Hastanesinde görevli Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür Aytaş, özgemişinden söz ettikten sonra meslek seçimi konusunda bilgiler aktardı. Hedefin önceden konulması gerektiğini söyleyen Doktor Aytaş, hedefe varmanın yolunun çalışmadan geçtiğini vurguladı. Öğrenci, veli ve öğretmen üçgen işbirliğinin de önemli olduğunu dile getiren Aytaş, öğrencilerin ise disiplinli çalışmanın yanı sıra, o zamanın şartına göre meslek seçmesi gerektiğini kaydetti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül konuşmasında, özgeçmişinden söz ettikten sonra eğitimin önemini anlattı. Kendisi öğrenci iken zor şartlar altında okuduğunu ve o dönemde imkansızlıkların bulunduğuna dikkat çeken Aygül, "Öğrencilerin şu anki ortamı büyük nimettir. Öğrenciler için internet, bilgisayar, dershane gibi her türlü imkan vardır. Okulların fiziki mekanları ve imkanları eskiye nazaran çok iyi. Öğrenciye sadece çalışmak kalıyor" ifadelerini kullandı. Öğrencilere ileride meslek seçerken sevecekleri bir alana tercih etmelerini tavsiye eden Aygül, "Bir de ihtiyaca göre meslekler şekilleniyor. O günkü toplumun ihtiyacına göre de meslekler belirlenebiliyor" şeklinde konuştu. "Başarılı olmanın temel şartı mesleği sevmekte yatmaktadır" diyen Aygül, öğrencilikte başarının temel şartının da düzenli çalışmaktan geçtiğine vurgu yaparak, "Düzenli çalışma olumlu sonucu da beraberinde getirir" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 498
Bu Ay : 3042
Toplam : 3042

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom