İl Genel Meclisi'nde Hizmet Tartışması

İl Genel Meclisi toplantısında yine hizmetin yeterli gidip gitmemesi konusunda yine tartışma çıkıp, 2012 yılı için öngörülen ödenek ile yeterli hizmet yapılamayacağı dile getirildi.

İl Genel Meclisi'nde Hizmet Tartışması Malatya Siyaset

İl Genel Meclisi toplantısında yine hizmetin yeterli gidip gitmemesi konusunda yine tartışma çıkıp, 2012 yılı için öngörülen ödenek ile yeterli hizmet yapılamayacağı dile getirildi.

İl Özel İdaresi Salonu'nda kasım ayı toplantılarını Naci Şavata başkanlığında sürdüren İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi'nin 2012 yılı taslak bütçe görüşmesini sürdürdü.

Toplantıda bazı üyeler İl Özel İdaresi'nin 2012 yılı taslak bütçesinin 43 milyon TL olarak öngörülmesinin yetersiz olduğunu dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grup başkan vekili Mustafa Mengüç, bu yıl yolların asflatlanmasında ayrılan paranın köylerin asfaltına kullanılmadığını iddia ederken, bazı meclis üyeleri ise ayrılan paranın Nemrut yolu ile hava alanı yolunun asflaktlanmasına kullanıldığını belirtti.

Bazı meclis üyeleri ise, "Yapılanları inkar edenler nankördür. Yapılanları da söylesinler yapılmayanları da szöylesinler. Sadece yapılmayanları dile getirip demogoji yapılmasın" dediler.
İl Özel İdaresi'nin 2012 yılı taslak bütçesinin yol ve içmesuyu bölümü oylanırken CHP'li üyeler red oyu verulurken, AK parti üyelerin oyuya taslak bütçe kabul edildi.

Toplantıda konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, hizmette ayrım yapılmadığını, nüfusa göre hizmetlerin götürüldüğüne dikkat çekerek, "Ayrım yapanın eli kırılsın" şeklinde konuştu. "Red ve kabul oyu vermek demokratik haktır, sorgulanamaz" diyen Naci Şavata, yol ve içme suyu için 2012 yılı taslak bütçesine genel bütçenin 4'te 1'i kadar ödenek öngörüldüğünü bildirdi. 2012 yılı taslak bütçenin yanı sıra, Köydes ve Köylere Hizmet Götürme Birliği kanalıyla da hizmetlerin yapıldığına parmak basan Şavata, İl Genel Meclisi'nin verilen yetkiler doğrultusunda çalıştığını kaydetti.

İl Genel Meclisi toplantısında ayrıca, verilen önerge gereği, Doğanşehir ilçesi Elmalı ile Söğüt arasındaki yolun, köy yolu ağına alınması, Kuluncak ilçesi Başören Köyü 'ne bir adet içme suyu sondajı vurulması, Merkez Uluköy'ün yol ve içme suyu eksiklerinin giderilmesi talepleri de ilgili komisyonlarda görüşülmek üzere havale edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 721
Bu Ay : 2303
Toplam : 2303

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom