Vekillerden Japon Büyük Elçiliğine Ziyaret

Mustafa Şahin, beraberinde AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay , Eczacılık Genel Müdürü Dr.Saim Kerman ve Ömer Faruk Karataş ile Japon Büyükelçiliğine ziyarette bulundu.

Vekillerden Japon Büyük Elçiliğine Ziyaret Türkiye-Dünya

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Grup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin, beraberinde AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay , İlaç ve Eczacılık Genel Müdürü Dr.Saim Kerman ve Yrd.Doç.Dr. Ömer Faruk Karataş ile Japon Büyükelçiliğine ziyarette bulundu.

AK Parti Malatya il teşkilatı basın birimi tarafından verilen bilgide, Milletvekili Şahin büyükelçilikte yaptığı açıklamada, Van Erçiş depreminde kardeş ülke Japonya'dan bize yardıma gelen Japon kurtarma ekibinden olan Miyazaki'nin yaşanılan ikinci depremden sonra hayatını kaybetmesi dolayısıyla büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

Şahin, "Miyazaki'nin bu uğurda ölmesi Türk-Japon dostluğunun daha da pekişmesini sağlamıştır. Şahsınızda Japonya Halkına ve ailesine taziyelerimizi sunarız." dedi.

Japon Büyükelçisi Kiyoshi Araki de yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: 

"Van Erçiş depreminde birçok insanımız vefat etti. Taziyelerimi tekrar belirtiyorum. Miyazaki'ye yapılan törenden dolayı ailesi ve Japonya adına teşekkürlerimi sunarım. Taziye dileklerinizi Miyazaki'nin ailesine bizzat ileteceğim. Türk-Japon dostluğunun artması için Miyazaki her iki ülke için de çok büyük bir önem taşıyor. Japonya'da meydana gelen 11 Mart depremi ve Tsunami'den sonra bir kez daha Türkiye-Japonya arasındaki dostluk kapısını yeniden keşfettik. Ben de bu ilişkilerin daha da artması için gayret göstereceğim" dedi.

Milletvekilleri, taziye dileklerini iletirken Türkiye ve Japonya arasındaki dostluğun daha da pekişmesi temennisinde bulundular. Özellikle deprem kuşağında yer alan iki ülkenin deprem konusunda beraber çalışmaları gerektiğini ifade ettiler.

Japon Büyükelçisi bu nezaket ve taziye ziyaretinden dolayı teşekkürlerini belirtirken Malatya'yı ziyaret ettiğini ve bol bol kayısı aldığını ifade etti.

Milletvekili Şahin de özellikle Büyükelçi'yi Haziran ayında taze kayısı yemesi için Malatya'ya davet etti ve beraberinde götürdüğü kayısı ürünlerinin yer aldığı hediyeyi büyükelçiye takdim etti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 642
Bu Ay : 6622
Toplam : 6622

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom