Malatya'da 2 Üst Geçit Tamamlandı

Malatya merkezde çevre yolu üzerinde özellikle yaya geçişlerini daha güvenli hale getirmek amacıyla planlanan 4 adet üst geçitten, 91.000 Dev Öğrenci İlköğretim Okulu arkasındaki üst geçidin yapımı tamamlandı.

Malatya'da 2 Üst Geçit Tamamlandı Malatya Haber

Malatya merkezde çevre yolu üzerinde özellikle yaya geçişlerini daha güvenli hale getirmek amacıyla planlanan 4 adet üst geçitten, 91.000 Dev Öğrenci İlköğretim Okulu arkasındaki üst geçidin yapımı tamamlanırken, Sancaktar Mezarlığı ile Aslantepe Caddesi arasındaki üst geçitte ise yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

Malatya Belediyesi tarafından 91.000 Dev Öğrenci İlköğretim Okulu arkasında yapılan üst geçit, 42 metre uzunluğa, 3 metre genişliğe ve 5.75 metre yüksekliğe sahip bulunuyor. Sancaktar Mezarlığı ile Aslantepe Caddesi arasına inşa edilen üst geçit de de aynı özellikler bulunuyor. Her iki üst geçitte de engellilerin rahat kullanımı için asansör bulunacak. Sancaktar Mezarlığı yanına yapılan üst geçide ayrıca ilk kez yürüyen merdiven kurulacak.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, üst geçitlerle ilgili yaptığı açıklamada, Çevre yolunun yoğun bir araç trafiğine sahip olduğunu belirterek, "Çevre yolunda günlük ortalama 25 bin dolayında araç geçişi yapılmaktadır. Bu yoğun trafik çevreyolu üzerinde yaya geçişlerini güçleştiriyor. Yayalarımızın daha güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçişlerini sağlamak amacıyla çevre yolu üzerinde 4 adet yaya üst geçidi planladık" dedi.

Üst geçitlerin ilkini 91.000 Dev Öğrenci İlköğretim Okulu arkasında yaptıklarını ifade eden Başkan Çakır, "İkinci üst geçidimiz ise Sancaktar Mezarlığı ile Aslantepe Caddesi arasında hızla yapılmaktadır. Bu üst geçidimizde ilk defa yürüyen merdiven kullanılacaktır. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam edecektir" şeklinde konuştu.

Çakır, üst geçit projelerini Malatya'yı sembolize edecek şekilde hazırladıklarını belirterek, üst geçidin Malatya'nın "M" harfini simgelediğini kaydetti.

Diğer iki yaya üst geçidi ise, Malatya şehirler arası otobüs terminalı (Maşti) ve Belediye arkasında yapımı planlanıyor.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 90
Bu Ay : 3647
Toplam : 3647

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom