Malatya Kayısısı Zirveye Damgasını Vurdu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirilen Organize Sanayi Bölgeleri 5. Enerji Zirvesi'ne Malatya kayısısı damga vurdu.

Malatya Kayısısı Zirveye Damgasını Vurdu Malatya Ekonomi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirilen Organize Sanayi Bölgeleri 5. Enerji Zirvesi'ne Malatya kayısısı damga vurdu.

Girne'de yapılan toplantıya, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Başbakan İrsen Küçük'ün yanı sıra Türkiye'den bir çok bakan, milletvekili, sanayici ve iş adamı katıldı. Zirvenin açılış konuşmasını yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Malatya Milletvekili ve TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonu Başkanı Mücahit Fındıklı, OSB'lerin Türkiye'nin elektrik tüketiminin yarısını, doğalgazın ise üçte birini tükettiğini ifade etti.

OSB'lerin enerji tüketicisi olarak sektörün en önemli aktörü olduğunu söyleyen Fındıklı, üretim ve dağıtım özelleştirmelerinde daha fazla söz sahibi olmalarını istedi. Zirve, açılış konuşmalarının ardından Doğu Akdeniz Jeopolitiği başlığından oluşan birinci oturum ile devam etti. Bu oturumda KKTC ile Türkiye arasında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı arasında ruhsatlandırma anlaşmaları ve Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmeler değerlendirildi.

2. oturumda ise, enerji piyasaları ve OSB'lerin ele alındığı zirvede, Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı ile Malatya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hasan Erkoç tarafından KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu'na Malatya kayısısı hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 280
Bu Ay : 8339
Toplam : 8339

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom