24 Kasım Türkiye Gündemi

24 Kasım 2011 Türkiye Gündemi

24 Kasım Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- İngiltere ziyaretinin son gününde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İşçi Partisi Genel Başkanı Ed Miliband'ı kabul edecek. Kraliçe 2. Elizabeth ve eşi tarafından saraydan törenle uğurlanacak olan Gül, Portsmouth Türk Deniz Şehitliği'ni gezecek. Çeşitli ziyaretlerde bulunacak olan Gül, akşam saatlerinde Türkiye'ye hareket edecek.

TBMM Başkanı Çiçek'in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 10.00'da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve 81 ilden gelen öğretmenleri kabul edecek, saat 12.00'da Amerikan Türk Ticaret Odası Başkanı İhsan Işık ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul edecek, saat 17.00'da Avrupa Parlamentosu Başkanı Jerzy Buzek ile baş başa görüşecek, saat 17.55'te Avrupa Parlamentosu Başkanı Buzek, TBMM Genel Kurulu'na hitap edecek, saat 19.30'da Çiçek, Buzek onuruna akşam yemeği verecek.

TBMM gündemi
- TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, saat 14.00'da Avusturya parlamento heyetini kabul edecek. Sağlam, saat 14.30'da Meclis binasını yapan Avusturyalı Mimar Clemens Holsmeister'in anıtının açılışına katılacak.

- TBMM Genel Kurul'da, saat 14.00'da sporda şike ve teşvik cezalarının azaltılmasını öngören kanun teklifinin görüşmeleri devam edecek.

- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda saat 10.00'da Kalkınma Bakanlığı ile bağlı kuruluşları ve Hazine Müsteşarlığının 2012 yılı bütçeleri görüşülecek.

- TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda saat 16.00'da bedelli askerlik yapılmasına imkan sağlayan Askerlik Kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun tasarısı görüşülecek.

- TBMM KİT Komisyonu'nda saat 10.30'da Elektrik Üretim AŞ, Türkiye Elektromekanik Sanayi AŞ ve Ankara Doğal Elektrik AŞ'nin 2009 yılı hesapları denetlenecek.

- CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan ve CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar saat 11.00'da basın toplantısı düzenleyecek.

- CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek.

- CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, saat 12.30'da basın toplantısı düzenleyecek.

- CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, saat 13.00'da basın toplantısı düzenleyecek.

Başbakan Yardımcıları, Bakanlar ve Bakan Yardımcılarının faaliyetleri
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da, saat 11.00'de hayırsever Gökçin Aras'ın yaptırdığı ilköğretim okulu ve spor salonunun açılış programına, saat 17.30'da Bursa Ticaret Odası Ödül Töreni'ne, saat 20.00'de Bursa Girişimci İş Adamları Derneği Genel Kurulu Toplantısı'na katılacak.

- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, saat 11.00'da Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve beraberindeki 81 ilden gelen öğretmenleri Başbakanlık Yeni Bina'da kabul edecek.

- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a, Denizli'de saat 15.00'te, Pamukkale Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verilecek. Saat 16.00'da Tripolis Hotel'in açılışına katılacak olan Bakan Günay, saat 19.30'da Denizli Devlet Tiyatrosu'nun açılışını yapacak ve ilk oyunu izleyecek.

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gaziantep'te, saat 09.30'da Gelişen Kentler Zirvesi'ne katılacak, saat 14.00'te Gazikent Üniversitesi'ni ziyaret edecek.

- Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, bakanlığının Ortaköy Ofisi'nde saat 11.30'da, 'AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması'na ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul'da, saat 14.00'te Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasının, saat 16.00'da Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinin açılış törenlerine katılacak.

- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, İstanbul'da saat 15.45'te, Hilton Conrad Hotel'de düzenlenen "Tarım ve Gıda Güvenliğinin Artan Önemi" konulu panele katılacak.

- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İstanbul'da saat 09.30'da, Conrad Otel'de düzenlenen Uluslararası İşbirliği Platformu 2. Boğaziçi Bölgesel Ortaklık Zirvesi'ne katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İstanbul'da saat 14.30'da, Conrad Otel'de düzenlenen Uluslararası İşbirliği Platformu 2. Boğaziçi Bölgesel Ortaklık Zirvesi'ne katılacak.

- Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, saat 09.00'da Anıtkabir'e çelenk koyacak, saat 15.30'da Başkent Öğretmenevi'nde 24 Kasın Öğretmenler Günü kutlama programına katılacak.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, saat 10.30'da Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonunu ziyaret edecek, saat 12.00'da bakanlıkta İntibak Yasası hakkında görüşmek üzere emekli dernekleri ile toplantı yapacak, saat 14.00'da Hak-İş Konfederasyonu'nu ziyaret edecek, saat 18.00'da Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'nu ziyaret edecek.

- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, saat 10.00'da Kazakistan Cumhuriyeti Spor ve Turizm Bakanı Temirhan Miyanaydaroviç'i makamında kabul edecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da, saat 10.00'da Kadıköy Belediyesi'nin yeni meclis binası ile Kozyatağı Kültür Merkezi'ni, saat 11.00'de Fikirtepe'deki Eğitim ve Sosyal Destek Merkezi, Beton Zemin Laboratuarı ve veteriner kliniğini, saat 12.00'de Hasanpaşa'da belediye binası ziyaret edecek. Dumlupınar'da saat 13.00'te Kadın Sağlığı ve Mamografi Merkezi'ni, Göztepe'de saat 14.00'te Çocuk Diş Sağlığı ve Çocuk Sanat Merkezi ile Kadın Konukevi'ni ziyaret edecek olan Kılıçdaroğlu;
Koşuyolu'nda saat 16.00'da Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri ile bir araya gelecek ve ev ziyareti yapacak. Kılıçdaroğlu, Şişli'de saat 18.00'de Rahmi Saltuk'a, Akatlar'da saat 19.00 Şener Aral'a taziye ziyaretlerinde bulunacak.

- İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda saat 12.30'da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Dersim" açıklamalarına ilişkin değerlendirme toplantısı yapacak.

- Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, saat 11.00'da Dikmen'de Yenilik İlköğretim Okulu'na gidecek, saat 12.00'da Tunceli'de şehit olan öğretmen Dilay Turan Kermen'in ailesini ziyaret edecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Öğretmenler Günü, tüm yurtta kutlanacak.

- Vefat eden Türk Sanat Müziği Sanatçısı Şükran Ay, İstanbul'da, Fatih Camii'nde gerçekleştirilecek cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

- İstanbul'da düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirvesi, ünlü isimlerin katılımıyla, Haliç Kongre Merkezi'nde saat 08.30'da başlayacak.

- 4. Toyzeria Oyuncak Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi'nde saat 09.30'da açılacak.
- İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde saat 11.00'de basın açıklaması yapılacak.

- Özgür Gündem Gazetesi yetkilileri, İstanbul Gazeteciler Cemiyeti Lokali'nde saat 11.00'de basın toplantısı düzenleyecek.

- II. Afrika Kıtası Müslüman Ülke ve Toplulukları Dini Liderler Zirvesi'nin sonuç bildirgesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez tarafından, saat 15.00'da Başkanlık Konferans Salonu'nda kamuoyu ile paylaşılacak.

- Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, saat 09.30'da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürü ve öğretmenlerden oluşan heyet ile görüşecek, saat 11.00'da Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen kutlama törenine katılacak.

- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, saat 13.00'da Metro Sanat Galerisi'nde Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve El Becerileri Kursları (BELMEK)'in "resim" bölümüne devam eden hanımların öğretmenler için hazırladığı serginin açılışını gerçekleştirecek, saat 15.00'da Samanyolu Eğitim Kurumları'nın düzenlediği Öğretmenler Günü programına katılacak.

- Bağımsız Cumhuriyet Partisi Mümtaz Soysal, saat 12.00'da parti genel merkezinde anayasa çalışmaları hakkında partisinin görüşlerini açıklayacağı basın toplantısı düzenleyecek.

- Eğitim-Bir-Sen üyeleri, saat 12.00'da 666 sayılı KHK yayınlanan "Eşit işe eşit ücret" uygulamasından öğretmenlerin yararlanamadığını protesto etmek için Güvenpark Başbakanlık önünde toplanıp Milli Eğitim Bakanlığı önüne yürüyecek. Grup ardından basın açıklaması yapacak.

- Eğitim Sen üyeleri, saat 15.30'da 666 sayılı KHK yayınlanan "Eşit işe eşit ücret" uygulamasından öğretmenlerin yararlanamadığını protesto etmek için YKM önünde toplanıp Milli Eğitim Bakanlığı önüne yürüyecek.

- Gelir Uzmanları ve Yardımcıları Derneği ile Muhasebe Uzmanları ve Milli Emlak Uzmanları derneklerinin üyeleri, saat 12.30'da Maliye Bakanlığı'nın önünde basın açıklaması yapacak.

- Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, saat 12.00'da Sakarya Meydanı'nda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü etkinlikleri çerçevesinde "ARTIK YETER" isimli fotoğraf sergisi açacak.

EKONOMİ GÜNDEMİ
-----------------------------
- Merkez Bankası, saat 14.30'da kasım ayına ilişkin İktisadi Yönelim Anketi ve İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranına ilişkin veriler ile Güz Dönemi Yatırım Anketini açıklayacak.

- TÜİK, saat 10.00'da 2010 yılı Hanehalkı Tüketim Harcaması (Bölgesel) istatistiklerini açıklayacak.

- "Gıda Fuarı", 08.30'da Anfa Expo Center'de açılacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen 2011-2012 sezonu Türkiye Kupası'nın 1. tur kuraları, Ankara Crowne Plaza'da saat 11.00'de çekilecek.

- Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbi mücadelesinin tarihini açıklayacak.

- Galatasaray, Sivasspor maçının hazırlıklarına saat 15.00'da basına ve taraftara kapalı yapacağı antrenmanla devam edecek.

- Fenerbahçe, Gençlerbirliği maçı hazırlıklarını Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde yapacağı antrenmanla tamamlayacak. Saat 11.00'de başlayacak antrenman basına kapalı tutulacak. Sarı-lacivertliler antrenmanın ardından havayolu ile Ankara'ya hareket edecek.

- Beşiktaş, Trabzonspor'la oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürecek.

- Trabzonspor'da Beşiktaş maçı hazırlıkları devam edecek.

- Galatasaray Medical Park, Turkish Airlines Euroleague D Grubu altıncı maçında Polonya temsilcisi Asseco Prokom ile Abdi İpekçi Spor Salonu'nda saat 20.00 karşılaşacak.

- Fenerbahçe Ülker, Turkish Airlines Euroleague'deki altıncı maçında İspanya'nın Caja Laboral takımı ile Iradier Arena'da saat 21.45'te karşılaşacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 109
Bu Ay : 1691
Toplam : 1691

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom