Telefon Kayıtları Silinmeyecek

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) Hrant Dink cinayetinin sır perdesini aralayacak telefon konuşmalarının kayıtlarının silinmeyeceğini ve mahkemeye gönderileceğini açıkladı.

Telefon Kayıtları Silinmeyecek Malatya Haber

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın girişimleri sonucunda Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) Hrant Dink cinayetinin sır perdesini aralayacak telefon konuşmalarının kayıtlarının silinmeyeceğini ve mahkemeye gönderileceğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın basın birimi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, "Hrant Dink suikastı ile ilgili telefon kayıtlarının 66 gün içerisinde silineceğine" ilişkin açıklamalara, Bilim Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan yanıt geldi.

Kurum yaptığı yazılı açıklama ile TİB 'in konuya ilişkin kendilerine intikal eden tüm yargı taleplerinin mevzuat çerçevesinde karşılandığını belirtti. Açıklamada şu ana kadar talep edilen tüm bilgilerin
ivedilikle karşılandığı belirtilirken, "Adli makamlarca talep edilen veriler mevzuat çerçevesinde titizlikle korunmaktadır. Herhangi bir veri silinmemiştir" denildi. Açıklamada ayrıca cinayet günü bölgedeki telefon konuşmalarına ilişkin mahkemece istenen bilgilerin verileceği de vurgulandı.

Mahkeme talebinin 16 Kasım 2011'de ulaştığına dikkat çekilerek, bu talep üzerine 2007 yılında aynı mevkide kullanılan baz bilgileri tespit edilecek ve mahkemece belirlenen tarih ve saat aralığındaki iletişim bilgileri tespit edilecektir. Bu bilgiler GSM işletmecilerinden 17 Kasım 2011 tarihinde ivedilikle istenmiştir" ifadelerine yer verildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 297
Bu Ay : 1552
Toplam : 1552

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom