Okullarda Ağız Ve Diş Sağlığı Kontrolü Yapıldı

Malatya'da okullarda ağız ve diş sağlığı taramasının başlatıldığı bildirildi.

Okullarda Ağız Ve Diş Sağlığı Kontrolü Yapıldı Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya il Sağlık Müdür Vekili Doktor Osman İçel, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "İlimiz İlköğretim Okullarında ağız ve diş sağlığına yönelik çalışmalar kapsamında yürüttüğümüz gülümseyen Malatya için el ele ağız ve diş sağlığı taraması İlköğretim Okullarında 17 Kasım 2011 tarihinde başlanarak taramada geçilecektir. Tarama, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İlçe Devlet Hastanesi hekimleri ile Toplum Sağlık Merkezi tarafından gerçekleştirilecektir" ifadelerini kullandı.

"Tarama sonucunda öğrencilerin eğitim ile ağız ve diş sağlığı bilgileri artırılacak, doğru tutum ve alışkanlıklar oluşturulacak, diş hekim korkularının giderilmesi sağlanacak ve diş taraması yapılan her öğrenci lüzumu halinde tedavisi için diş hekimine yönlendirilecektir " diyen İçel, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Taramada öğrenciye diş fırçası ve diş macunu dağıtılacaktır. Öğrencilere ağız ve diş sağlığı bakımı hakkında bilgiler verilecek. Konu ile ilgili eğitici afiş ve broşürler dağıtılacak. 2011 -2012 öğretim yılı için yapılacak ağız ve diş sağlığı taraması 03 Mayıs 2012 tarihine kadar sürecektir".  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 988
Bu Ay : 4786
Toplam : 4786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom