Öğrencilere Ücretsiz Diş Takımı Dağıtıldı

Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi tarafından öğrencilere ücretsiz diş macunu ve fırçası dağıtıldı.

Öğrencilere Ücretsiz Diş Takımı Dağıtıldı Malatya Yaşam-Sağlık

Mustafa Necati Anaokulu ve Polis Amca İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen programla öğrencilere diş macunu ve fırçaları dağıtılarak, dişin hassasiyeti hakkında bilgiler verildi. Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sedat Yetiş, Milli Eğitim Şube Müdürü Şinasi Fırat, Polis Amca İlköğretim Okul Müdürü Ramazan Şahin, Mustafa Necati Anaokulu Müdiresi Aysel Yüzer, Esenlik Şirketi Genel Müdürü Hulusi Boyraz ve öğretmenlerin katıldığı program öncesi, Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından öğrenciler için kısa bir gösteri sunuldu.

Belediye olarak her türlü sosyal etkinlik içerisinde olmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Ahmet Çakır, özellikle çocuklara yönelik projelerde yer almaya çaba gösterdiklerini ifade etti. Çocukların eğitimi için ellerinden geleni yapmaya her zaman hazır olduklarını anlatan Çakır, düzenlenen program için Esenlik Şirketi yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür dileklerini iletti.

Milli Eğitim İl Müdürü Mehmet Bulut ise, "Ağaç yaş iken eğilir" atasözünü hatırlatarak, eğitimin çocuklar için önemine vurgu yaptı.

Esenlik Şirketi Genel Müdürü Hulusi Boyraz da, "Okul Öncesi Ağız ve Diş Sağlığı" adı altında bir kampanya başlattıklarını ve bu çerçevede öğrencilere ücretsiz, diş macunu ve fırçası dağıttıklarını dile getirdi. Diş fırçalamayı alışkanlık haline getirmeye çalıştıklarını söyleyen Boyraz "Esenlik, sosyal sorumluluk anlayışı içinde ilimizde bir çok faaliyette bulunmaktadır. Bugün burada çocuklarımızı, ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek istiyoruz. Çocuklar bizim geleceğimizdir" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere diş macunu ve fırçaları dağıtıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 216
Bu Ay : 5410
Toplam : 5410

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom