Festival Korteji

17. Malatya Fuarı ve Uluslar arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali açılışı nedeniyle akşam kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Festival Korteji Malatya Kültür-Sanat

Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş tarafından organize edilen 17. Malatya Fuarı ve Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali nedeniyle Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Belediyenin başkan yardımcıları, ilgili müdürleri ile Fuarcılık A.Ş çalışanlarının katıldığı Atatürk Anıtı önünde törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı da okundu.

Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla resmen başlayan festival için akşam saatlerinde de, Vali M. Ulvi Saran, AKP milletvekilleri İhsan koca, Ömer Faruk Öz, Mücahit Fındıklı ve Mehmet Şahin, Belediye başkanı Ahmet Çakır, İl Özel İdare sekreteri Sami Er, İl Genel Meclisi başkanı Naci Şavata, AKP il başkanı Mustafa Şahin, SMMMO başkanı M. Bahadır Altaş, ESOB başkanı Şevket Keskin, ESKKK başkanı Ali Evren, Hanımın Çiftliği ve Dilek belde belediye başkanları, ANAP İl başkanı Ramazan Özcan, bazı daire müdürleri Malatya Belediyesi başkan yardımcıları, ve bağlı birim amirleri ve çalışanları ile sanatçı gruplarının katıldığı ve Öğretmenevi önünden başlayarak İnönü Meydanı önünde son bulan kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. İnönü Meydanı önünde havai fişek atılması ve sanatçı gruplarının halk oyunları gösterisi ile kortej yürüşüşü sona erdi.

PROGRAM..
17. Malatya Fuarı ve Uluslar arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali Mişmiş Park bölümü Salı akşamı saat 20.00’de düzenlenecek törenle başlayacak. Fuar alanındaki törende, yapılacak konuşmaların ardından mehter takımının gösterisi ve ardından da havai fişek gösterisi gerçekleştirilecek. Daha sonra Yusuf Güney ve Rafet El Roman konser verecek.

15 Temmuz Çarşamba günü ise geleneksel en iyi yaş kayısı yarışması Kernek Göl Gazinosu’nda saat 14.00’de yapılacak. Akşam saat 19.00’da ise Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı açılacak. Saat 21.00’den itibarende Bülent Serttaş ve Funda Arar konser verecek.

16 Temmuz Perşembe günü Sevcan Orhan ve Kutsi, 17 Temmuz Cuma günü ise Elif Avcı ve İzzet Yıldızhan, 18 Temmuz Cumartesi günü ise Kıvırcık Ali ve İsmail YK sahne alacaklar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 723
Bu Ay : 8782
Toplam : 8782

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom