il Genel Meclis Toplantısı

Malatya İl Genel Meclisi Kasım ayı oturumlarına devam etti.

il Genel Meclis Toplantısı Malatya Haber

İl Özel İdaresi toplantı salonunda, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündemde görüşülecek madde bulunmazken, meclise sunulan iki önerge görüşüldü.

Meclise sunulan önergelerde, Darende Gazi Köyü ile İncecik Köyü arasında bulunan yolun Özel İdare yol ağına alınması konusu görüşülerek, oy birliğiyle Çevre Komisyonu'na gönderildi. Öte yandan Darende Balaban bakım evinin onarımının yapılması konusu detaylı görüşülmesi için İmar Komisyonu'na gönderildi.

Darende Balaban bakım evinin onarımının yapılması ilgili söz alan CHP İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Mengüç, "İl Özel İdaresi'nin depreme dayanıklı bir bina olmadığı için yeni bir bina yapılması amacıyla geçtiğimiz çalışmalarımızda karar almıştık. Ve onunda temeli atıldı. Biz o binayı yaptığımız için sahibiz. Asıl mülkiyetin sahibi değiliz. Eğer bugün temelini attığımız yerin tapusu bizde yok ise biz orada herhangi bir çalışma yapmayalım. Çünkü İl Özel İdaresi bütçesini oraya verdiğin zaman bu parayla hem kendi malına sahip çıkamamış oluyor hem de binayı hazineye yapmış oluyor. İlerde de başka türlü değerlendiriliyor. Artı birde maliyeti Malatya'ya 17 milyon TL. Biz yatırımlara ayırdığımız parayı, genel olarak hesapladığımız zaman bütçe değerinde 8-9 bin TL para ödüyoruz. Demek ki biz 2 yıl hiç yatırım yapmasak, hiçbir köyü çivi çakmasak, hiçbir yola bir taş dökmesek, iki yıllık bütçeyle ancak ve ancak o özel idare binasını bitirebiliriz. Birde bunun yanında bizim İl Özel İdaresi'nin polis kademesiyle Arapgir garajını takas ettiğimiz bir yerimiz var. Arapgir garajı içerisindeki o insanlarımız, şoförlerimiz çok mağdur durumda. Şimdi onlara bir yer bulmadan, onları yerleştirmeden, oradaki insanları dışarı atmak halk arasında kargaşa ve gürültüye meydan vermektir. Meclis olarak o yer bizim, orada bizim. Onlara da bir yer bulmak için Malatya Belediye Başkanı ile istişare edelim. Vermeyelim demiyorum. Ama yerini bulmadan, onların kalacağı yeri göstermeden, onları oradan dışarı atmayalım. Meclisinde bu konuda duyarlı bir şekilde gayret göstermesini istiyorum" dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata ise, "Mustafa Bey, Bizim TEDAŞ'ın karşısında meclis binası ve özel idaresinin çalışmalarını içine alacak bir binanın temelinin atılması ve maliyeden alınan 70 dönümlük arazinin kurumumuza tapu olarak geçirilmesini istiyor. Bunu arkadaşlarımız zaten incelemişlerdi. Yine de inceleriz. Mümkünse onu talep ederiz. Bunun yanında Arapgir garajındaki esnaflar başkanlığımızı ziyaret etmişlerdi. Orada bize ifade ettikleri, "Belediye ile görüştük. Belediye bize bir yer tesis edecek. Orada biz iskan edeceğiz. Ve burayı da vermenize razıyız" demişlerdi. Onların razılığıyla bu iş yapıldı. Biz emniyetle kendi hissemiz olan yeri MAŞTİ'nin yanındaki akaryakıt istasyonuyla takas ettik. Tapuları aldık verdik. Belediye problemi çözmek istiyor zannedersem. Onu da sizin talebiniz üzerine Sayın Başkanımıza ve yetkili arkadaşlara soralım. Ve meclisimizi o hususta aydınlatırım. Öyle bir çalışma yaptıklarını biliyorum ama yer hususunda esnafla nasıl anlaştılar esnaf nereyi istiyor. Onlar nereyi teklif ediyor. O bilgiden benim haberim yok" diye konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 775
Bu Ay : 1293
Toplam : 1293

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom