Vakit ısrarlı!..

Bakan Günay'ı kendi sözleri ile vuran, sürmanşet kullanan Vakit gazetesi, köşe yazarları ile öfkesini dile getirirken, "Misyonumuzda ısrarlıyız"

Vakit ısrarlı!.. Türkiye-Dünya

 

Topkapı Sarayı'ndaki İdil Biret Konserinde Alperenler adına hareket ettiğini iddia ererek, bir özel firmanın şarap ikramına tepki gösteren grubun eyleminden dolayı bazı gazeteler Vakit'e de tepki gösterirken, Vakit bugün eylemcilere "ilkel yaratıklar" diyen Bakan Günay'ı hedef alan bir manşetle çıktı ve "Misyonumuzda kararlıyız" ifadesini kullandı.

'Haddini aşan Kültür Bakanı Günay'a tepki yağıyor' üst başlığının kullanıldığı sürmanşette bakan günay'ın bir portre fotoğrafının yanında 'ilkel yaratığa öfke' ifadesi kullanıldı. 

İsmail Uğur imzasını taşılan haberde bakan ve “Vakit hedef gösterdi. Alperenler saldırdı" tarzındaki manşetler  eleştirildi ve tepkilere yer verildi.

Bunun yanı sıra Vakit imzalı bir de "misyonumuzda kararlıyız ifadesi kullanıldı. Öte yandan Ali İhsan Karahasanoğlu ve Hasan Karakaya da köşe yazılarıyla bakana ve konserde şarap ikram ettirenlere öfkelerini dile getirdiler.

İşte sürmanyetten verilen haber ve Vakit gazetesinini misyonunu savunduğu yazı:

İlkel yaratığa öfke!

Sol militanların vurdulu kırdılı eylemlerini bile “demokratik tepki” olarak yansıtmaya çalışan kartel medyası ve laikçi zevatın, kutsal emanetlere ev sahipliği yapan Topkapı Sarayı’nda içki içilmesini protesto eden Alperenleri “yaratık” ve “barbar” olarak nitelendirmesi, laikçi azgın azınlığın demokrasiyi yalnızca kendi çıkarları için kullandıkları bir araç olarak gördüklerini bir kez daha gözler önüne serdi.

Misyonumuzda kararlıyız

Özel bir şarap firmasının sponsorluğunda Topkapı Sarayı’nda düzenlenen İdil Biret Konseri esnasında saray avlusuna “şarap standı” kurulduğu ve tanıtımının da “Şarabını al, çimlere uzan” şeklinde yapıldığı malûmunuzdur...

Bu organizasyonun gazetemizde haber olarak yer almasından sonra yaşananları da çok iyi biliyorsunuz...

Muzaffer İslâm Orduları’nın, Kur’an-ı Kerim okunarak uğurlandığı Topkapı Sarayı 1. Avlusu’nda, konser bahane edilerek, orayı “açık hava meyhanesi” haline getirmeyi ve bu kutsal mekânda “şarap âlemi” yapmayı demokratik bir hak olarak benimseyenler; manevî değerleri dumura uğramamış hassas kimselerin bu durumu protesto etme haklarının olduğunu yok saymaktadırlar!

Ve yine; her zaman yaptıkları gibi, olayı çarpıtarak saldırmayı ve mevzi kazanmayı hedeflemektedirler.
“Şarap âlemi”ne verilen tepkiyi; “barbarların konsere saldırısı” şeklinde göstermeye çalışmaları ve ezeli Hak-Hakikat düşmanlıklarını Vakit üzerinden sürdürmeleri de, bu tıynetleri ve sinsi taktiklerinin gereğidir.

Mensubu bulunduğu partinin “hassasiyet”lerinden bile haberi olmayan bir “Bakan”ın, hem de Kültür Bakanı’nın; en doğal demokratik haklarını kullanarak millî ve manevî değerlerini savunan bu ülke vatandaşlarını, edep ve âdap sınırlarını zorlayarak “ilkel ve zavallı yaratıklar” olarak yaftalaması ise, ayrıca ibret vericidir!

Vakit, bugüne kadar olduğu gibi; bundan sonra da kamuoyunu doğru bilgilendirme, millî ve manevî değerlerimizi aşındırmaya yönelik sistematik saldırıları deşifre etme misyonunu sürdürecektir.

Kısacası, “inananların cesur sözcüsü” olma yolundaki kararlılığımız; bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aynen devam edecektir.

Çünkü biz, “milletin sesi”yiz.

ANADOLU’DA VAKİT

KARTELE VE GÜNAY’A SERT TEPKİ

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, piyanist İdil Biret’in Topkapı Sarayı’nda verdiği konser sırasında yaşanan gerginlikle ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a atfen basında yer alan ifadeleri eleştirdi. Topçu, yaptığı yazılı açıklamada, olayın ardından Bakan Günay’a atfen basında yer alan ifadelerin “Kurum olarak BBP ile ilişkilendirilerek basında ajite edecek şekilde manşetlere taşındığını” kaydetti.

Yalçın Topçu, Bakan Günay’a eleştiriler yönelttiği açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Buradan Ertuğrul Günay’a sesleniyorum: Sayın Bakan, bu ülkenin yetiştirdiği değerlere ayar vermeye çalışmayı bırakın. Her iktidarın bir ömrünün olduğunu, o koltukta bugüne kadar bir sürü politikacının oturduğu ve oturacağını unutmayın. Kendi yetki ve salahiyet alanınızdaki beceriksizliği ve başarısızlığı, sağda solda verdiğiniz ve makamınıza yakışmayan beyanatlarla kapatmaya çalışıyor ve eski tabanınıza şirin gözükmeye çalışıyorsanız nafile. Muhalif düzlemde siyaset yaptığınız dönemlerinizin yüzü suyu hürmetine iki dakika susun Sayın Bakan. Lütfen ulu orta konuşmayın, lüzumu yok. Biz artık sizden hizmet istemiyoruz. Zaten çalışıyor gibi gözüken ama hiçbir taşın altına elini koymayan sizin gibi yöneticilerin Kültür Bakanı olduğu bu ülkede kültüre ait her şey yer ile yeksan olmuştur. Artık toplum vicdanında bir kanaat olarak yaftalanmış şekilde, vitrin malzemesi olarak siyaset yapmaktan gurur duymaya ve egonuzu doyurmaya sözümüz yok. Ama bizleri ağzınıza aldığınızda kullandığınız cümleleri ‘kültür’ açısından herhangi bir analize ihtiyaç duymadan, seçerek kullanın.”

TEPKİ KONSERE DEĞİL, İÇKİ İÇİLMESİNE

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, söz konusu eylemin Alperen Ocakları’nın kurumsal bir eylemi olmadığının altını çizerek, “Gençlerin tepkisi oradaki konsere değildir. Kutsal emanetlerin bulunduğu ve 24 saat Kur’an-ı Kerim okunan bir mekanda içki içilmesine tepki gösterilmiştir” dedi. Topçu, “Osmanlı ordusunun sefere çıkarken dualarla uğurlandığı, yanında kutsal emanetlerin bulunduğu, 24 saat Kur’an-ı Kerim okunan bu mekanda içki içiliyor” derken, “Çaykovski ne zamandan beri mindere yayılarak ve şarap içilerek dinlenir oldu. Bu ezber neden bozduruluyor?” diye sordu.

DEMOKRATİK EYLEMİ BARBARLIK OLARAK  SUNMAK İKİYÜZLÜLÜKTÜR

Topçu, bazı medya gruplarının saray önünde yapılan eylemi barbarlık olarak sunmalarına da tepki göstererek, “Sol örgütlerin yakıp yıkarak gerçekleştirdikleri eylemleri bile demokratik hak olarak görenlerin, bir grup gencimizin son derece insani ve demokratik ölçüler içinde gerçekleştirdikleri eylemi barbarlık olarak nitelemeleri, çirkin bir ikiyüzlülüktür” diye konuştu. Topçu, “Memleketi, milleti bölmeye yönelik eylemler yapan eli kanlı teröristi bile topluma kazandırma çareleri arayanların, milli ve manevi duyarlılığı olan gençlerin demokratik tepkisine adeta bir koro halinde linç girişiminde bulunmaları hangi insafa, hangi adalete sığar” diye sordu.

MANEVİ DEĞERLERE SALDIRANLARA KARŞI SUSULSUN MU?

“Milli değerleri sahiplenenlere saldırmak ahlaksızlıktır, alçaklıktır” diyen Topçu, kartel medyasının, “Vakit hedef gösterdi. Alperenler saldırdı” şeklindeki yaklaşımının çok çirkin olduğunu belirterek, “Gazetelerimiz manevi değerlere saldıranlara karşı hiç bir şey yazmasın mı? Bizim gençlerimiz, değerlerine karşı yapılan saldırılara karşı tepkilerini göstermesinler mi? Elbette demokratik ölçüler içinde tepkilerini ortaya koyacaklardır. Şunun altını çizerek söylemek istiyorum; hiçkimse Alpereneleri kışkırtmaya, sindirmeye ve susturmaya kalkmasın. Bizim gençlerimiz en insani ölçüler içinde milletimizin manevi değerlerine saldıranları protesto edeceklerdir” dedi.

Kartel medyasının saptırmalarının milli ve manevi duyarlılıkları yok edemeyeceğini de vurgulayan Topçu, “Bir bardak suda fırtına kopartmak isteyenler şunu bilmelidirler ki; bu devlet ve bu millet var oldukça, milli ve manevi değerlere karşı hiç kimse ulu orta saldıramaz. Bu vatanın duyarlı insanları, manevi değerlerine saldırmaya kalkanlara ve bunu alışkanlık haline getirenlere karşı her zaman insani ölçüler içerisinde tepkisini ortaya koyacaktır” şeklinde konuştu.

(Vakit)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 837
Bu Ay : 3381
Toplam : 3381

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom