'Her Hastalık Bir Hikayedir' Yarışması

Malatya'da, 'Her hastalık bir hikayedir' yarışması düzenleniyor.

'Her Hastalık Bir Hikayedir' Yarışması Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden yapılan açıklamada, "Tıp bilimi ile uğraşan kişilerde verimliliği en üst seviyeye çıkarmak için bir bilginin uzun süreli hafızada kalmasının sağlanması ve insani değerlerin her zaman hatırlanması gerekmektedir. Bu süreç tıp eğitiminin zor ve karmaşık yapısını keyifli hale getirerek mümkün olabilir. Bu amaç ön planda tutularak tıp eğitiminde kullanılan malzemelere katkı sağlanması esastır. Eğitim esnasında 'değişiği basitleştirip' beynin uyanıklık düzeyini en üst seviyeye çıkaran hikaye tekniğini kullanarak hafızayı daha da etkin hale getirmek 'Her hastalık bir hikayedir' yarışmasının asıl amacıdır. Tıp eğitimine farklı bir boyut getirip katkı sağlamak dileğiyle hazırlanan yarışmanın öğrenme ve öğretme yöntemleri üzerine tüm bilim insanlarını düşündürmek en büyük isteğidir."

Açıklamada, hikaye yarışması düzenlenmesinin sebebi şöyle anlatıldı: "Eğitiminde hastalıkları hikaye şeklinde anlatarak, konunun akılda kalıcılığını artırmak, keyif alarak öğrenmeye yardımcı olmak, genç hekimlerin insani değerleri özümsemesini sağlamak ve sonuçta tıp eğitimine yepyeni bir boyut getirmektir."

Yarışmayla ilgili şu bilgiler verildi: "Son başvuru tarihi 01 Şubat 2012 tarihidir. Sonuçlar 01 Mart 2012 tarihinde ilan edilecektir. Ödüller 14 Mart 2012 tarihinde verilecektir. Kişiler sadece bir hikaye ile katılabilir. Şartnameye uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye tabii tutulmayacaktır. Yarışmaya katılan hikayeler gerek görüldüğü takdirde telif hakları İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığında olmak kaydıyla yazarın adıyla yayımlanacaktır. Yarışmaya katılanlar yukarıdaki şartları
kabul etmiş sayılacaktır. Ödül olarak birinciye: 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye bin TL verilecek. Yarışmayla ilgili sorularınız için hikayeyarismasi@inonu.edu.tr - hyarismasi@inonu.edu.tr adreslerine e-posta gönderebilirsiniz."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 352
Bu Ay : 3909
Toplam : 3909

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom