AK Partide Nöbetçi Vekil Uygulaması

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, "İl Özel İdaresi'nden Karayolları'na gönderilecek işçi sayısı yarıya düşürülüp, 120 civarındaki işçi Karayolları'na gönderilecek" dedi.

AK Partide Nöbetçi Vekil Uygulaması Malatya Haber

AK Parti Malatya teşkilatında nöbetçi vekil uygulamasına ilk kez katılan Malatya Milletvekili Cemal Akın ve AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi basın mensuplarının sorularını da cevapladı. Nöbetçi vekil uygulamasının amacının sorunların yerinde çözümü olduğunu söyleyen Bülent Tüfekçi, "İl Özel İdaresi'nden Karayolları'na gönderilecek işçi sayısı yarıya düşürülüp, 120 civarındaki işçi Karayolları'na gönderilecek. 18 Kasım'dan itibaren ilçe kongrelerini yapacağız. 20 Kasım'da gençlik kolları kongresi yapılacak" dedi. Siyaset Akademisi'nin son kayıt tarihinin 26 Kasım olduğunu söyleyen Tüfenkçi, hizmetlerin arttırılması için çaba gösterdiklerini söyledi.

Ekonomik sıkıntıların giderilmesinin demokratikleşme ile eş orantılı olduğunu söyleyen Ak Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın,"Yeni anayasa biran önce çıkarılacaktır" dedi.

Malatya'daki Metroloji'de Bölge Müdürlülüğünün kaldırılması konusuna da değinen Akın, "Bakanlık gerekli çalışmaları yapıyor. Milletvekilleri olarak Malatya'nın lehine olacak şekilde gerekli girişimlerimizi sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı. Basın mensuplarının Deprem ve önlemleri konusundaki sorusuna yanıtlayan Akın, "Deprem yönetmeliğinde inşaatların yapılması konusunda gerekli hassasiyet gösteriliyor. Benim belediye başkanlığım dönemimde Kentsel Dönüşüm Projesi çalışması başlatılmıştı. 15 bin konut yapılarak depreme dayanıklı evlerle değiştirilecek. Bu çalışmaların sonunda Malatya gecekondusuz şehir haline getirilecek. Belediyemiz de bu konuda çalışmasını sürdürüyor" diye konuştu. Akın, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği için de önümüzdeki günlerde atama yapılacağını kaydetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 790
Bu Ay : 1308
Toplam : 1308

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom