3. Yıkılhan Yayla Şenliği yapıldı

Malatya Darende'ye bağlı Ilıca beldesinin 12 köyü ortaklaşa yayla şenliği düzenledi. Merkezi İstanbul'da bulunan Darende İlçesi...

3. Yıkılhan Yayla Şenliği yapıldı Malatya İlçe

Şenliğe Yaklaşık 3 Bin Kişi Katıldı

Onlarca kazan dolusu pilavın ikram edildiği şenlik programına, AK Parti Malatya Milletvekili Mehmet Şahin, Malatya Belediye Başkan Vekili Alican Bozkurt, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Ilıca, Ulupınar, Kurşunlu, Ağılbaşı beldelerinin belediye başkanları katıldı. Darende Çevre Köyleri Derneği Başkanı iş adamı Hacı Ahmet Ünver yaptığı konuşmada, 12 köyün derneklerine bağlı olarak bu şenliğin düzenlendiğini belirterek, amaçlarının gelenek ve yayla kültürünü unutturmamak olduğunu söyledi.

 

AK Parti Malatya Milletvekili Mehmet Şahin ise, “Toplumlar kültürlerine sahip çıktıkça ömürlerini uzun tutarlar. Eskiye dair her şeyin hızla kaybolduğu bu zamanda bu tür etkinlikleri destekleyeceğiz ve katılacağız” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından dernek yönetimi tarafından Milletvekili Şamin’e ve katılan belediye başkanlarına Osmanlı motifleri taşıyan büyük tablolar hediye edildi.

 

Kaynak suyunun başına kurulan onlarca çadırda, binlerce katılımcıya kazanlar dolusu etli pilav ikram edilirken şenlik halaylar ve konserler ile devam etti.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 462
Bu Ay : 4260
Toplam : 4260

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom