Görme Engelliler Destek Bekliyor

Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü ve Derneği Başkanı Şerif Büyükdaş, Türkiye genelinde ilk 5'in içinde olduklarını, sponsor desteği olması halinde daha büyük başarılar elde edeceklerini söyledi.

Görme Engelliler Destek Bekliyor Malatya Haber

Büyükdaş, kulübe destek olunması halinde başarıların daha da artacağını kaydederek, "Çalışmalarımız çok iyi gidiyor. 8 branşta faaliyet gösteriyoruz. 8 branşın 7'sine katıldık. B2, B3 dediğimiz az görenler gurubuna katılmak istedik fakat maddi sıkıntılardan dolayı katılamıyoruz. Bu açıdan sponsor desteğine ihtiyacımız var. Yaşları 8 ila 36 arasında değişen 26 sporcumuzun spor yapabilmeleri için iş adamlarımızdan destek bekliyoruz. Spor yapmaları hem kendileri hem de toplum için büyük faydalar sağlıyor. Çünkü spor yapan çocuğumuz, ailesinden ve toplumdan kopmuyor. Dünyaya bakış açıları daha farklı oluyor. Bunun yanında kendilerine olan öz güvenleri artıyor. Bu açıdan biz iş adamlarımızdan destek bekliyoruz. Kulüp olarak oturduğumuz yer kira ve bu bize büyük bir maddi külfet oluşturuyor. İş adamlarımız bize destek olurlarsa, kiraya vereceğimiz parayı, çocuklarımızın beslenmeleri ve spor müsabakalarına gidiş gelişlerinde kullanabiliriz. Bize kira ödemeyeceğimiz bir yerde ayarlayabilirler. Çok büyük bir yerde istemiyoruz" dedi.

Kulüp olarak birçok dalda büyük başarılar elde ettiklerine dikkat çeken Büyükdaş, "Faaliyetlerdeki başarılarımızla Türkiye'de ilk 5 içerisinde yer alıyoruz. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun bir numarasıyız. Çoğu branşta daha da başarılı olacağız. Geçen yıl 20 altın madalya aldık. Malatya'mızı 20 defa kürsüye çıkarttık. Destek olursa, bu başarılar daha da artacaktır" diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 112
Bu Ay : 4478
Toplam : 4478

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom