Bayramlaşmalar İkinci Güne Kaldı

Malatya'da Valilik, Belediye, Baro, sivil toplum Kuruluşları ve siyasi partiler bayramlaşma etkinlikleri düzenlediler.

Bayramlaşmalar İkinci Güne Kaldı Malatya Haber

VALİ ULVİ SARAN, BAYRAM ZİYARETLERİNDE BULUNDU

Vali Ulvi Saran ilk olarak, Battalgazi İlçe Kaymakamı Abdulmuttalip Aksoy ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Hakkari Yüksekova'da şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Özbulut'un Battalgazi Kemörköprü köyündeki evine giderek, şehit ailesinin Kurban Bayramını tebrik etti. Saran, şehidin küçük kardeşi Zeynep Özbulut ile yakından ilgilendi.
Vali Ulvi Saran, burada yaptığı açıklamada, "Şehitlerimizin ailelerini kutsal bir emanet gibi görüyoruz. Her türlü sıkıntılarında ailelerimizin yanındayız. ''Bayramlar, sevinçlerin paylaşıldığı, küslerin barıştığı, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinin sergilendiği günlerdir. Şehit yakınlarımızı, gazilerimizi, kimsesiz çocuklarımızı ve yaşlılarımızı böyle günlerde mutlu etmek en büyük görevimizdir" dedi.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Özbulut'un babası Mahmut Özbulut ise, Saran'ın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Allah bu acıları başka kimseye yaşatmasın" diye konuştu.

Vali Ulvi Saran daha sonra huzurevi sakinlerini ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Huzurevi sakinleri, Vali Ulvi Saran'a büyük bir ilgi gösterdi.

MALATYA BELEDİYESİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLEDİ

Malatya Belediyesi tarafından, Kurban Bayramı dolayısıyla bir bayramlaşma töreni düzenlendi.
Belediye binasında düzenlenen bayramlaşma törenine, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Öznur Çalık, Ömer Faruk Öz, Cemal Akın ve Mustafa Şahin, bazı kurum ve kuruluşların müdürleri, muhtarlar, dernek ve oda başkanları katıldı.

Bayramlaşma töreninde basın mensuplarına bir açıklamada bulunan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Bayramlar, büyüklerin ziyaret edildiği, komşuların ve akrabaların ziyaret edildiği, dayanışmanın arttığı, kırgınlıklar ve üzüntülerin ortadan kalktığı bizler için özel, güzel ve kutsal günlerdir. Bu sadece eş, dost ve akraba ziyaretleriyle kalmıyor. Aynı zamanda kurumsal ziyaretlerde gerçekleştiriliyor. Kurumlar arasında; stk, dernek, odalar ve vakıflar derken herkesin kaynaşmasına dayanışmasına bayramlar vesile oluyor.

Bu bayramları sürdürmek, çocuklarımıza yaşatmak ve gelecek nesillere bu güzel ananelerimizi aktarmak zorundayız. Tabi bayramda bizi üzen olaylarda oldu. Milletimizi bölmek isteyen, nifak tohumu ekmek isteyen ve milletimiz üzerinde hesabı olanların yapmış olduğu terör olayları vardı. Buna millet olarak kanmadığını son Van depreminde de görmüş olduk. Van depremi de ülkemizi yasa boğan ve üzen ve kalbimize buruk bir acı verdi. Bayramı da bu buruklukla yaşadık. Ama milletimiz gösterdi ki, bütün nifak tohumlarına rağmen böyle bir acılı ve zor günde milletin tek yürek olduğunu, kenetlendiğini ve omuz omuza verdiği gördük. Ülkemizin dört bir tarafından Van'a yapılan yardımlarla ülkenin her yerindeki insanlar Van'da buluştular. Bu da milletimizin bu konularda ne kadar duyarlı olduğunu gösterdi.

BARODA BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Baro'da düzenlenen bayramlaşma törenine AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Ömer Faruk Öz ve Cemal Akın, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi'nin yanı sıra Malatya Baro Başkanı Eyüp Kutlubay ve avukatlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan Malatya Baro Başkanı Eyüp Kutlubay, "Bu bayramı buruk ve acı içerisinde yaşıyoruz. Van ve Erciş'te yaşanan deprem dolayısıyla acımız ve üzüntümüz büyük. Dileğimiz bu tür faciaların bir daha yaşanmamasıdır" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, Malatya'ya yeni bir adliye binasının yapılmasıyla alakalı bir ekibin Malatya'ya geleceğini ifade ederek, "Adalet Bakanımızı makamında ziyaret ettik. Malatya'nın adliye binasının fiziki şartlarının el verişli olmadığını ve yeni bir adliye binası istediğimizi ifade ettik. Adalet Bakanımız da bu binanın fiziki ömrünü tüketmediğini ama Malatya'ya daha büyük bir adliye binasıyla ilgili çalışma yapalım dedi. Bununla ilgili bir ekip gelerek, tespit yapılacak.

Ayrıca açık cezaeviyle ilgili olarak da, Adalet Bakanımız, "Çok daha geniş bir alana açık ceza evi yapalım. Malatya, bölgenin açık ceza evini bünyesinde barındıracak bir yapıda olsun" dedi. Bunun yanı sıra istinat mahkemeleriyle ilgili taleplerimizi de ilettik" ifadelerini kullandı.
Çalık, N.Ç davasına da değinerek, "N.Ç davası diye bütün Türkiye'nin gündemine oturan davada uygulayıcıların, karar vericilerin ceza kanunlarını uygularken, çok daha hassasiyet göstermeleri gerektiğini düşünüyorum. İnşallah çocuklarımızın da korunduğu bir hukuku, hepimiz hep birlikte tesis edelim" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz de, buruk bir bayram geçirdiklerine dikkat çekerek, şunları söyledi; "Gerek son terör olayında 24 askerimizin şehit olması gerek Van'da yaşanan deprem hüzünlü bir bayram geçirmemize vesile oldu. Ama her şeye rağmen hayat devam ediyor. Bunları da bir fırsat bilip, birlik ve beraberliğimizin daha da artarak, devam etmesi noktasında ibadet görevlerimizi yerine getiriyoruz."

Türkiye'nin en önemli konusunun yeni bir Anayasa olduğunu vurgulayan Öz, "Yeni Anayasa yapılmasıyla ilgili seçim öncesinde tüm siyasi partilerin vaatleri vardı. TBMM'de bir anayasa oluşturma hazırlama komisyonu kuruldu. Her partiden 2 milletvekili var. İnanıyorum ki, sadece bu siyasi partilerin vermiş olduğu milletvekilleriyle değil, bu süreçte sivil toplum örgütleriyle, üniversitelerdeki değerli anayasa profesörleri ve akademisyenlerle ve toplumu her kesimiyle bu ülkede yaşayan herkesin "Ha bu benim anayasam" dediği, herkesin mutlu olduğu, birlik ve kardeşliğimizin daha çok pekiştirildiği, bu ülkede yaşamaktan dolayı da onur duyduğu, tüm insanların mutlu olduğu bir anayasa süreci başlıyor" diye konuştu.

AK PARTİ'DE BAYRAMLAŞMA

AK Parti Malatya Teşkilatı, Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenledi. Öğretmen Evi'ndeki bayramlaşma törenine, çok sayıda partili katıldı.

Bayramlaşma törenine, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Ömer Faruk Öz, Mücahit Fındıklı, Cemal Akın ve Mustafa Şahin, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ile parti il yönetimi ve partililer katıldı.
Bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, "Yaşanan terör olayları ve VAN depreminden sonra bu bayramı buruk bir şekilde kutladık. İnşallah bundan sonraki bayramları coşku ve neşe içinde kutlarız" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ise, "Bayramlar, birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekiştiği günlerdir. Bu vesileyle herkesin bayramını tebrik ediyorum" diye konuştu.
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık da, "Ülkemize, milletimize, güzel kardeşlerime, aile fertlerimize herkese hayırlı bayramlar diliyorum" ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, "Her geçen gün kalabalığımız daha çok artıyor. AK Parti kardeşliği bu vesileyle kendisini belli ediyor" şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, "İnşallah bundan sonraki bayramları terörün bittiği, tabii afetlerin olmadığı, birlik ve beraberliğin daha da artarak pekiştiği günlerde kutlarız" dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı ise, "İnşallah bundan sonraki bayramları mutlu, huzurlu ve müreffeh bir şekilde kutlarız" ifadelerini kullandı.

CHP'DE BAYRAMLAŞMA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Teşkilatı, partililerle Bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

Parti binasında düzenlenen bayramlaşma programında bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Hüseyin Baştürk, "Yaşadığımız olaylar ülkemizin birlik ve bütünlüğünün ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ülkemizin bu karanlık günlerden, el ele vererek çıkartacağımıza inanıyoruz. Yüzyıllardır dayanışma ve kardeşlik içerisinde yaşayan güzel yurdumuzun, sonsuza dek yaşaması için çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz" dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, "Van depremiyle sarsılırken, yaşanan terör olayları nedeniyle de acılar yaşıyoruz. Hep söylüyoruz, bizim verdiğimiz mücadele demokrasi ve özgürlük mücadelesidir. Bu mücadeleyi sonu ve bedeli ne olursa olsun sonuna kadar vermeye devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Her türlü baskı ve anti demokratik uygulamalara karşı her zaman CHP milletvekilleri olarak en ön saflarda yerimizi alacağız. Ben ülkemizin ve Malatyalıların bayramlarını kutluyorum" diye konuştu.

STK'lar  TSO'da Bayaramlaştılar

Malatya'nın sivil toplum kuruluşları Kurban Bayramı'nı düzenledikleri törenle kutladı.
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB), Malatya Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, MASİAD, Ziraat Odası, MÜSİAD Malatya Şubesi, MAKİAD, MOSİAD, ASKON Malatya Şubesi ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası bayramlaşma törenlerini TSO'nun ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 873
Bu Ay : 2441
Toplam : 2441

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom