Bayramlıklarını Depremzedelere Gönderdiler

Malatya Fırat İlköğretim Okulu 4/D sınıfı öğrencileri bayramlıklarını Van'daki kardeşlerine gönderdiler.

Bayramlıklarını Depremzedelere Gönderdiler Malatya Yaşam-Sağlık

Van'da meydana gelen deprem sonrası tüm Türkiye'den olduğu gibi Malatya'dan da yardım kampanyaları devam ediyor. Malatya'dan en anlamlı yardım ise Fırat İlköğretim Okulu 4D sınıfı öğrencilerinden geldi. Öğrenciler, kendi bayramlıklarını Van'daki kardeşlerine gönderdi. Fırat İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen yardım kampanyasına, Malatya Belediyesi Kültür Müdürü Murat Nalçacı, Kızılay Malatya Şubesi Temsilcisi Ali Yalçın, Okul Müdürü Numan İşcan, Fırat İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Ramazan Taştan ve öğretmenler katıldı. Kampanyayı başlatan Berat Aysöndü ve Elif Nalçacı isimli öğrenciler, "Van'daki kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz" dediler. 

Yardım kampanyasıyla ilgili bir açıklamada bulunan Fırat İlköğretim Okulu Müdürü Numan İşcan, "Gerek para gerekse giyim yardımı olarak okulumuz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz zor günlerinde Vanlı kardeşlerimizin yanındayız. Çocuklarımızın yaptıkları bu yardım Türkiye'ye örnek olacak durumdadır. Çocuklar bayramlıklarını Van'daki kardeşlerine gönderiyorlar. Bu gerçekten hepimizi duygulandırdı. İşte millet olarak biz buyuz. Biz zor günde de, iyi günde de, felakette de, sevinçte de hep beraberiz. Bu kardeşliğimizi kimse bozamayacak. 3-5 tane dağdaki o kendini bilmez insanlar bu kardeşliğimizi hiçbir zaman bozamayacaklar" dedi.

Kızılay Malatya Şubesi Temsilcisi Ali Yalçın ise, "Küçük kardeşlerimiz, büyük yürekleriyle Van'da pozitif bir enerji oluşturacaktır. Bu yardım orada zor şartlarda hayatlarını idama ettirenlere büyük bir moral olacaktır" diye konuştu.

Öte yandan Elif Nalçacı, Van'da yaşanan depremle ilgili kendi yazdığı şiiri okudu.
Yapılan konuşmaların ardından minikler, bayramlıklarını ve aldıkları hediyeleri Kızılay görevlilerine teslim ettiler.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 194
Bu Ay : 712
Toplam : 712

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom