Elazığ İle Yenilik Platformu Projesi

İl Yenilik Platformları Projelerinin 1. Çağrı döneminde yapılan başvuruların değerlendirme süreci tamamlandı.

Elazığ İle Yenilik Platformu Projesi Malatya Haber

TÜBİTAK tarafından illerin sahip olduğu ve onlara dünya çapında rekabet gücü sağlayabilecek değer ve birikimleri, Ar-Ge veya yenilik ekseninde ekonomik ve sosyal faydaya dönüştürmek üzere yerel paydaşların bir araya gelerek ortak çalışmalar yürütmelerini sağlayan sürekli ve dinamik bir işbirliği zemini oluşturmak amacıyla oluşturulan İl Yenilik Platformları Projelerinin 1. Çağrı döneminde yapılan başvuruların değerlendirme süreci tamamlandı.

Fırat Kalkınma Ajansı'nın koordinasyonunda hazırlanan "Elazığ İli Yenilik Platformu Projesi" ile Elazığ, Türkiye genelinde desteklenen 5 il arasına girdi. Fırat Üniversitesi'nin yürütücü kuruluş konumunda olduğu projede; Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Elazığ İl Özel İdaresi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı, Sivrice Belediyesi, Elazığ Ticaret Borsası, KOSGEB, Fırat Teknokent A.Ş., Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Elazığ İl Tarım Müdürlüğü, Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, İŞGEM Müdürlüğü, Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Elazığ Gazeteciler ve Yazarlar Derneği, Fırat Havzası Gazeteciler Derneği, Keban Su Ürünleri Yetiştiriciler Birliği, Üzüm Üreticileri Birliği, Keban Alabalık A.Ş., Alacakaya Mermer A.Ş., Mesta Mermer A.Ş., Ferrokrom A.Ş. ve KÜÜM Gıda olmak üzere kamu, özel sektör ve sivil toplum kesiminden 27 katılımcı kurum ve kuruluş bulunuyor.

Proje kapsamında oluşturulacak Elazığ İli Yenilik Platformu ile ildeki kurumlarda inovasyon farkındalığı oluşturulması, kurumların tek tek gerçekleştirdiği yenilikçilik çalışmalarının tek bir çatı altında, belirli stratejiler çerçevesinde ve eşgüdüm içerisinde yürütülmesi amaçlanıyor. Elazığ ilinin sahip olduğu birikim ve değerler (geçmiş çalışmalar, yenilik altyapısı, teşvik programlarındaki avantajlar ve yöreye özgü ürünler) göz önüne alındığında, bu platform ile elde edilecek çıktıların, Elazığ'ın ulusal ve uluslararası rekabet gücünü artırarak Doğu Anadolu Bölgesi'nde ekonomik ve sosyal bir model olması yönünde önemli katkılar sunması hedefleniyor.

Proje dahilinde kurulacak Elazığ İl Yenilik Platformu'nun iş paketleri kapsamında çalışmalarını yürüteceği konular şu şekilde açıklandı:

"Yaygınlaştırma ve Kalite Planları'nın Hazırlanması, Proje Tanıtımı ve İl Yenilik Meclisi'nin Kurulması, İl Yenilik Stratejisi ve Eylem Planının Oluşturulması, Fırat Teknokent İnovasyon Merkezi'nin Proje Kapsamında Kullanımının Planlanması, Elazığ Yenilik Aktarım Merkezinin Kurulması, Ar-Ge ve Yenilik için Finans Kaynaklarının Yaygın Kullanımının Sağlanması ve İzleme ve Değerlendirme."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 542
Bu Ay : 7688
Toplam : 7688

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom