Üzgünüm Arabanı Sattım

Malatya'da meydana gelen dolandırıcılık olayı duyanları hayrete düşürdü.

Üzgünüm Arabanı Sattım Malatya Haber

İddiaya göre, T. B isimli şahıs 9 Ekim tarihinde Malatya'da oto kiralama işiyle uğraşan Yunus Arı'dan 3 günlüğüne bir otomobil kiraladı. T.B, daha sonra Yunus Arı'yı arayarak, aracı 5 gün daha kiralamak istediğini iletti. Sekizinci günün sonunda Yunus Arı'yı arayan T.B, "Özür dilerim böyle olmasını istemiyordum. Aracı Kilis'te bir kişiye 22 bin TL'ye sattım" dedi.


Olay bununla da sınırlı kalmadı. T.B, Yunus Arı adına bir GSM operatöründen 4 tane faturalı hat açtı. Yunus Arı, GSM firmasının kendisini araması adına bin TL fatura borcunun olduğunu öğrenince Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu.

Mağdur olduğunu ve yetkililerden yardımını beklediğini kaydeden oto kiralamacısı Yunus Arı, "9 Ekim'de T.B isimli şahıs 300 TL parasını vererek, 3 günlüğüne araç kiraladı. Daha sonra beni arayarak, aracı 5 gün daha kiralamak istediğini söyledi. Bu 5 günün sonunda, 'Özür dilerim böyle olmasını istemiyordum. Aracı Kilis'te bir kişiye 22 bin TL'ye sattım' diye bir mesaj geldi. Bizde Malatya Emniyetine gittik ve bizi Kilis Emniyet Müdürlüğü'ne yönlendirdiler. Burada ifade verdik. Ancak araç satış gördüğü için savcı bize teslim etmediler. 22 bin TL'ye aracı alan şahsa teslim ettiler. Gerekli belgeleri ibraz ettik.

Ama aracı teslim etmediler. 31 Ekim'de ise bir GSM şirketinden bana telefon geldi. Adıma sahte evrakla 4 hat açılmış. Toplam bin TL borcum olduğu söylendi. Bende Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdum. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 440
Bu Ay : 6420
Toplam : 6420

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom