Kuşak Yol Çalışmaları Devam Edeck

Malatyayı trafik açısından rahatlatacak Kuzey Kuşak yolunda çalışmalar devam ediyor. Babuktu deresinden devam eden ve Kuzey Kuşak yoluna bağlanan 1100 metrelik yeni yol açma çalışmaları da sürüyor.

Kuşak Yol Çalışmaları Devam Edeck Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Başkan Yardımcısı Selim Pilten ve bazı daire müdürleriyle birlikte Babuktu mevkiinde sürdürülen yeni yol açma çalışmalarını inceledi.

Başkan Çakır, inceleme sırasında yaptığı açıklamada, "Malatya'mızı trafik açısından rahatlatacak Kuzey Kuşak yolunda çalışmalar devam ediyor. Buna paralel olarak Babuktu deresinden devam eden ve Kuzey Kuşak yoluna bağlanan 1100 metrelik yeni yol açma çalışmalarını da yoğun bir şekilde sürdürüyoruz" dedi.

Babuktu yolunun bir tarafının Canlı Hayvan Pazarı'na bağlandığını belirten Başkan Çakır, "Yol açma çalışmalarımız sürüyor. Kuzey Kuşak Yoluna bağlanması için kısa bir mesafe kaldı. Hedefimiz 2 ay içerisinde buradaki yolumuzu açmaktır. Özellikle şehrimizin batı ve kuzeybatı kısmındaki vatandaşlarımız, Babuktu yolunu kullanarak şehir mezarlığına, Galericiler Sitesine, Sebze ve Meyve Hali'ne daha kısa sürede ulaşma imkanı bulabilecekler. Böylece Şehir Mezarlığı yolundaki yoğunluk belli bir oranda rahatlamış olacaktır" ifadelerini kullandı.

Çakır, Kuzey Kuşak yolu çalışmalarının da kış aylarında devam edeceğini vurgulayarak, "Çarmuzu Kayalık bölgesine doğru çalışmalar sürüyor. Burada bir tren yolu geçişi var. Tren yoluna bir alt geçit yaparak kuşak yolunu buradan geçireceğiz. Bunun proje çalışmaları devam ediyor" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 359
Bu Ay : 3803
Toplam : 3803

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom