1. Kültür Ve Sanat Sempozyumu

Malatya'da düzenlenen 1. Ulusal Kültür ve Sanat Sempozyumu çerçevesinde sergilenen sanat eserlerinin ilgi gördüğü bildirildi.

1. Kültür Ve Sanat Sempozyumu Malatya Haber

Malatya Belediyesi tarafından Anemon Oteli Salonu'nda düzenlenen el işi sanat eserleri arasında yer alan Aşhan Bacı ve Hamdi Dayı bez bebekleri hakkında bilgi veren bez bebek ustası Cevdet Bozdağ, "Malatya Belediyesi Sanat Merkezi'nde açılan kurslar arasında bulunan bez bebek kursunda özellikle hafta sonları eğitim veriyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızdan olan bez bebek yapımını çocuk ve gençlere öğrettiğimiz gibi, boş zamanını değerlendirmek isteyen ev hanımları da katılıyor" dedi.

Malatya Belediyesi Sanat Merkezi'nde açılan kurslarda üretilen eserlerin yer aldığı ebru, bez bebek ve boncuk işleme gibi kurslarda yapılanların yer aldığı sergi, 1. Ulusal Kültür ve Sanat Sempozyumu'na katılanlar tarafından ilgiyle gezildi.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, geçen günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden Malatya Belediyesi Sanat Merkezi'nde açılan kurslar nedeniyle ödül almıştı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 399
Bu Ay : 917
Toplam : 917

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom