Çevreyolu Yan Yolları Bayrama Hazır

Malatya Çevreyolu'nda yan yolların yapımının Kurban Bayramı öncesinde tamamlanacağı bildirildi.

Çevreyolu Yan Yolları Bayrama Hazır Malatya Haber

Adliye Battalgazi kavşağı arasında devam eden Çevreyolu yan yolları çalışmalarını yetkililer yerinde inceledi. AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Belediye Başkan Yardımcıları Selim Pilten, Ahmet Ceyhan, Karayolları Elazığ Bölge Müdürü Yasin Altunyuva, Karayolları Malatya Şube Müdürü Yaşar Merde, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Veysel Yaşar, belediye meclisi üyeleri Vahap Ergül ve Yasemin Kurt, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Yılmaz çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Basın mensuplarına açıklama yapan Karayolları Elazığ Bölge Müdürü Yasin Altunyuva, "Çevreyolu yan yollarla ilgili, İstasyon Kavşağı ile Battalgazi Kavşağı arası, İstasyon Kavşağı ile Beylerderesi arası yan yol çalışmaları var" dedi.

Alt geçit yapıldıktan sonra bağlantı tali yolların yapılmadığını anlatan
Altınyuva, sözlerini şöyle sürdürdü: "Onlar da yapılıyor. Sıcak karışım asfalt yapılıyor. İstasyon kavşağından Battalgazi kavşağına doğru çalışmayı başlattık. Kurban Bayramı öncesinde tamamlayacağız."

Altunyuva, Beylerderesi ile Battalgazi kavşağı arasındaki Çevreyolu'nda yan yolların tamamının maliyetinin 35 milyon TL olduğunu söyledi.

Malatya Belediye başkan yardımcıları Selim Pilten de, "Yan yollarda kendimizle ilgili altyapıyı tamamladık. Karayolları da sıcak karışım asfaltı tamamlamasından sonra çevre düzenini biz yapacağız" diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık da, Türkiye'nin değişen, gelişen ve büyüyen fotoğrafına Malatya'nın da adapte olması doğrultusunda Çevreyolu'nda çalışmalar yapıldığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Uzun soluklu yol oldu. Vatandaşlarımız sıkıntılar yaşadı. Kazalar oldu. Bu uzun süreçte sadece yol çalışması yapılmadı. Doğalgazdan yağmur drenaj kanalına birçok altyapı çalışmaları da birlikte yapıldı."

Çalık, "kuzey çevre yolunun son durumuyla" ilgili bir soruya şöyle karşılık verdi: "Kuzeyden veya güneyden, nereden geçeceğini uzman ve teknik çalışan karayolları ve ulaştırma bakanlığımız karar versin dedik. Karar verildi. kuzey çevre yolu diye. Valiliğimiz ve belediyemiz 18 uygulama ve toplulaşma çalışmaları yapılıyor. Malatya Belediyesi ve 5 belediye toplulaştırma ve 18 uygulamasını sürüyor. Ulaştırma bakanımız 'siz 18 uygulamasını ve toplulaştırmayı yapın yolu ben bir an önce açtıracağım' dedi. Top şimdi belediye ve vali beyde."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 349
Bu Ay : 867
Toplam : 867

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom