CHP'den Cumhuriyet Törenleri İptaline Tepki

CHP Malatya İl Başkanı Hüseyin Baştürk, Cumhuriyet Bayramı geçiş törenlerinin iptal edilmesine tepki göstererek, "Cumhuriyetin ruhunu anlamayanlara, bu büyük millet hak ettiği dersi mutlaka verecektir" dedi.

CHP'den Cumhuriyet Törenleri İptaline Tepki Malatya Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Hüseyin Baştürk, Cumhuriyet Bayramı geçiş törenlerinin iptal edilmesine tepki göstererek, "Cumhuriyetin ruhunu anlamayanlara, bu büyük millet hak ettiği dersi mutlaka verecektir" dedi.

CHP İl Başkanı Baştürk yaptığı yazılı açıklamada, "Cumhuriyetimizin 88. yıldönümünü kutlamaya hazırlanırken şehitler verdik, Van'da, Erciş'te yüzlerce insanımızı kaybettik, binlerce yaralımız var.

Elbette acımız büyüktür. Ama bu büyük acıları gerekçe göstererek Cumhuriyet törenlerini iptal etmek doğru değildir. Çünkü Cumhuriyet ‘tasada ve kıvançta beraber olmak’ demektir. Ayrıca Cumhuriyet, ‘kimsesizlerin kimsesi olmak’ , Van'a Erciş'e daha fazla sahip çıkmak demektir.

Resepsiyonların iptalini anlayışla karşılarız. Ama resmi tören geçişlerini, okullarda Cumhuriyet etkinliklerini iptal etmek, Cumhuriyeti anlamamak demektir. Cumhuriyetin erdemlerini bilmemek demektir. Bu kararı alanlar, öğrencilerini 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenlerine hazırlayan, depremde şehit olmuş 63 öğretmenimizin aziz ruhlarını incittiklerinin acaba farkındalar mı?" ifadelerini ileri sürdü. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 11
Bu Ay : 6808
Toplam : 6808

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom