Hacı Bayram Zengin Deprem Bölgesinde

Malatya Sağlık İl Müdürü Dr. Hacı Bayram Zengin, Van depremi sonrasında Malatya'dan bölgeye gönderilen sağlık ekiplerini afet bölgesinde ziyaret ederek, onlara moral verdi.

Hacı Bayram Zengin Deprem Bölgesinde Malatya Haber

Sağlık İl Müdürü Dr. Hacı Bayram Zengin, Van iline giderek, deprem sonrasında Malatya'dan gönderilen sağlık ekiplerini ziyaret ederek, burada Bölge Koordinatörü ve Sağlık İl Müdür Yardımcısı Suat Çoban ve Acil Tıp Uzmanı Soykan Topcu'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Van'daki deprem sonrasında Malatya Sağlık İl Müdürlüğü tarafından bölgeye 3 UMKE ekibi ile 5 acil servis ambulansı afet bölgesine ulaştırılarak, aynı gün göreve başlamışlardı. Malatya'dan gönderilen ekiplerden 2 UMKE ekibi ile 3 acil servis ambulansının enkaz bölgesinde, diğer ekiplerinde Sahra Hastanesi'nin kullanılabilir duruma getirilmesinde görev alarak, hastan kabulünü gerçekleştirdikleri kaydedildi. Malatya'dan gönderilen 4 uzman ekipte, Van'daki deprem bölgesinde görevlendirildi.

Malatya'dan gönderilen sağlık ekiplerinin 5 vatandaşın canlı, 15 ölmüş vatandaşında cesedinin çıkartılmasında görev aldıkları ve 62 yaralının da hastanelere taşınmasında görev aldıkları belirtildi.
Malatya sağlık ekiplerinin deprem bölgesinde ilk gün kesintisiz 22 saat, ikinci gün 18 saat, üçüncü gün 12 saat ve dördüncü günde 6 enkaz çalışmasında bulundukları bildirildi.

Deprem bölgesindeki alan taramasında da görev yapan Malatya sağlık ekibi, 4 köy ve 4 mezrada 3 kişiyi hastanelere nakil etti, 75 hastayı da yerinde muayene ederek, ilaçlarını verdi.

Bebekler için çocuk bezi, mama, bisküvi, süt ve değişik gıda maddelerini de ihtiyaç sahiplerine dağıtan Malatya sağlık ekipleri, Van'daki görevlerini tamamlayarak dönerken, yerlerine ikinci bir ekip gönderildi. UMKE ekiplerinin Van'da kaldığı, ancak 5 ambulansta görev alan ekiplerin, yeni bir ekiple değiştirildiği kaydedildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 959
Bu Ay : 3443
Toplam : 3443

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom