Tolga Çandar İlçe Ziyaretlerini Sürdürdü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Tolga Çandar, bir takım çalışmalarda bulunmak üzere geldiği Malatya'da ilçe gezilerini sürdürdü.

Tolga Çandar İlçe Ziyaretlerini Sürdürdü Malatya Siyaset

Çandar, Kuluncak, Hekimhan, Arguvan ve Yazıhan ilçe teşkilatlarıyla bir araya gelerek, Güzelyurt ve Hasançelebi Beldelerini ziyaret etti. CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, ilk olarak Güzelyurt Beldesini ziyaret etti. Belde Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğluları ve parti teşkilatı üyeleriyle bir süre görüşen Çandar, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Milletvekili Çandar, saha sonra Kulancak İlçesi'ne geçti. İlçe yönetimiyle bir araya gelen Çandar, buradan Hasançelebi Beldesine geçti. Hasançelebi Belediye Başkanı Mehmet Şerif Yıldırım'ı ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, ziyareti esnasında 29 Ekim tören geçişinin iptal edilmesiyle ilgili bir açıklamada bulundu. Çandar, "Bu Cumhuriyet ve Cumhuriyetçilerden, demokrasiden ve demokratlardan korktuğunu gösteriyor. Korktuğu başına gelecek. Yazıktır. Çocuklarımızın okuyacağı iki tane şiirin, depremde hayatını kaybeden insanların anılarına ne gibi bir saldırısı olacak? Bunu çok merak ediyorum. Böyle bir saldırı olabilir mi? İki tane ilkokul çocuğu Cumhuriyet ile ilgili şiir okuyacak, Mustafa Kemal ile ilgili şiir okuyacak. Yapılan şey bunu engellemektir. Resepsiyonları iptal ettik. Senden önce biz düşündük ve iptal ettik. Bütün eğlenceli kutlamaları zaten iptal ettik. Yapmazdık. Herkes çocuğunu getirir, şiir okunur ve en fazla bir saat sürer. Tören geçişinde insanlar birbirini selamlar, Atatürk anılır ve biter. Yasakladıkları bu. Resepsiyonları yasakla buna bir şey demiyoruz. Çocukların okuyacağı iki tane şiiri yasaklamakla neyi kurtardığını sanıyorsun?" görüşünü savundu.

Çandar, beraberindeki heyetle birlikte Hekimhan ilçesine geçti. İlçe yönetimiyle bir süre sohbet eden Çandar, burada da iktidar partisini eleştirdi. Çandar, konuşmasında şunları söyledi:

"Ben çoğunluğum, her istediğimi yaparım' diye düşünen bir hükümetimiz var. Böyle bir şeye biz izin vermeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin 2'si tutsak 135 milletvekili var. Biz, Cumhuriyetin tüm yurtsever niteliğini, Cumhuriyetçi Kemalist niteliğini, Mustafa Kemal Atatürk'ün çağdaş Türkiye projesini sonuna kadar savunmaya kararlıyız. Devletin birikmiş, yıllarca çalışıp alın terimizle yaptığımız bütün ulusal değerlerimizi, tesislerimizi yabancılarımıza peşkeş çekmişlerdir. Şimdi peşkeş çekecek, satacak bir şey kalmadığı içinde zamlar dönemi başlamıştır. Mart ayına kadar yaşanacakları hepimiz göreceğiz. Kasada para kalmayınca, baskılar daha da artacaktır. Kendi yetiştirdikleri çocukları idari kadrolara getirip, baskı yöntemlerini uygulamışlardır. Son yıllarda bunu çok gördük. Her defasında iflas ettiler. Her defasında çöküp gittiler. Hangi parti adıyla gelirlerse gelsinler yok oldular."

Çandar, daha sonra Arguvan ve Yazıhan İlçesini ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi. Çandar'da ilçe gezilerinde CHP Malatya İl Başkanı Hüseyin Baştürk ile başkan yardımcısı Enver Kiraz da eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 761
Bu Ay : 2079
Toplam : 2079

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom