Hayvan Sevkleri İyi Kontrol Edilmeli

Malatya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli, hayvan hareketinden kaynaklanan hayvan hastalıklarının yayılmaması için kolluk kuvvetleri ve görevlilere büyük görev düştüğünü bildirdi.

Hayvan Sevkleri İyi Kontrol Edilmeli Malatya Haber

Kurban Bayramı'nın yaklaşması nedeniyle yaptığı basın açıklamasında kurbanlık hayvan alınırken vatandaşların dikkat etmesini isteyen Taneli, "Kurban Bayramı'nın yaklaşması nedeniyle ülke genelinde ciddi hayvan hareketleri yaşanmaktadır. 2 milyonun üzerinde hayvan kurban edileceği için buna göre önlem alınmalıdır" dedi.

Kurbanlık hayvan sevklerinde sağlık raporu, menşei kağıdı, hayvanların kulaklarında küpe kaydı olması gerektiğini hatırlatan Mehmet Taneli, kurban kesiminde de hayvana eziyet edilmeden ve temizlik kurallarına uyulması gerektiğini kaydetti. Belediyenin belirleyeceği kurban kesim yerlerinde kurbanlık hayvanların kesilmesini öneren Taneli, kurban edilecek büyükbaş hayvanın iki yaşını doldurması gerektiğini bildirdi. Taneli, hayvan hareketinden kaynaklanan hayvan hastalıklarının yayılmaması için de kolluk kuvvetleri ve görevlilere büyük görev düştüğünü vurgulayıp, "Hayvan hareketleri, yani bir ilden başka ile götürülmeleri iyi kontrol edilmelidir" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 141
Bu Ay : 764
Toplam : 764

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom