Malatya'dan Teröre Tepki Açıklaması

Malatya'da bazı sivil toplum örgütü ve parti temsilcileri, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düzenlenen saldırının ardından açıklama yaparak terörü kınadı.

Malatya'dan Teröre Tepki Açıklaması Malatya Haber

Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehitler, Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Duran Şahin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Bayram Akdemir, Gazi Ampute Futbol Derneği Kurucu Başkanı Cemal Canlı, Emniyet Mensubu Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şube Başkanı Sıdık Selçuk, Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehitler, Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şubesi'nde ortak açıklama yaptı.

Ortak açıklamayı okuyan Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehitler, Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Duran Şahin, "Eli kanlı terör örgütünün son günlerde yapmış olduğu saldırılar, Türk milletiyle birlikte bizlerin sabrını taşırmıştır. Artık zaman başsağlığı ve sabır dilemekten ziyade, eli kanlı terör örgütüne en sert şekilde cevap verme zamanıdır. Çünkü şehitlerimiz, milli birlik ve bütünlüğümüzün korunması için genç yaşlarında cennet bahçelerine gider gibi görev yerlerine giderek bizler için şehit olmuşlardır. İlimizde faaliyet gösteren şehit ve gazi dernekleri olarak bu saldırıya gereken cevabın yetkililer tarafından en sert şekilde verilmesini bekliyoruz. Ülkemizin üniter yapısını sözde değiştirme niteliğinde olanlara gereken cevabın en kısa sürede verilmesini bekler, tüm şehitlerimize Cenabı Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz" dedi.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ise, terör olayının bitirileceğini ifade ederek, vatandaşları birlik ve beraberliği pekiştirmeye davet etti. Terörün son çırpınışları olduğunu söyleyen Tüfenkçi, terör örgütünün inlerinin vurulması nedeniyle can havliyle saldırdıklarını söyledi. Tüfenkçi, şehit olanlara Allah'dan rahmet, yaralılara acil şifalar ve ailelerine ise sabır diledi.

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın da açıklamasında şunları söyledi:
"Saldırılarda şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralanan askerlerimize de acil şifalar dilerim. Unutulmamalıdır ki; beraberlik, huzur ve kardeşliğimizi bozmayı hedefleyen bu saldırganlar, milletimizin sahip olduğu kardeşlik ruhu ve iradesi karşısında emellerine asla ulaşamayacaklar ve hüsrana uğrayacaklardır. Bugün, büyük acımızı bağrımıza basıp millet olarak kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösterme, sabır, metanet ve aziz şehitlerimize dua etme günüdür. Evlatlarını bu ülke için şehit veren ailelerimizin acısını yürekten paylaşıyor, şehitlerimize bir kez daha Yüce Allah'tan rahmet diliyorum."

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da açıklamasında, AK Parti hükümeti döneminde terör olaylarında artış olduğunu savundu. Ağbaba, terör TBMM'de ele alınarak tüm siyasi partilerin katılımı ve önerileri ile çözüme ulaşılacağını ifade ederek, "Hakkari'de gerçekleştirilen terör olayını nefretle kınıyor, şehitlerimize rahmet, ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine üzüntülerimi sunuyor, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum" şeklinde konuştu.

MHP Malatya İl Başkanı Arif Yıldız da parti binasında düzenlediği basın toplantısında, "Maalesef ülke yönetimi AK Parti hükümetinin aciz yönetiminden kaynaklanan bir zafiyet içerisindedir. 2002'de yönetimi devraldığında terör neredeyse sıfır noktasına gelmişti" iddiasında bulundu. Yıldız, "Terör belasıyla her gün bir şehit haberi ile içimiz yanmaktadır. Açılım safsatası altında ülkeyi bu noktaya getirdiler. Habur'da teröristler davul zurna ile karşılanmasaydı, devletin hakim, savcısı teröristlerin ayağına götürülmeseydi belki de bunlar yaşanmayacaktı" ifadelerini kullandı.
CHP Malatya İl Başkan Vekili Enver Kiraz da parti binasında yaptığı basın açıklamasında, "Bu olaylar göstermektedir ki, terör artık asker ve polisin yanı sıra sivil vatandaşlarımızı, çocuklarımızı da hedef alabilmektedir. 2002 yılında iktidarı sıfır terörle devralan AK Parti hükümeti, yürütmüş olduğu yanlış ve başarısız politikalarla 9 yıllık iktidarı döneminde, bugün terörü son 25 yılın en üst seviyelerine kadar taşımıştır. Artık halkımızın sabrı tükenmiştir. AK Parti hükümeti birçok konuda olduğu gibi, terörle mücadele konusunda da geciktiği, ihmal ettiği adımları bir an önce atmalı ve ülkemizi bu terör belasından kurtarmalıdır" dedi.

Malatya Avrasya Humum ve Demokrasi Derneği Başkanı Avukat Mehmet Erensoy, dernek yöneticileriyle birlikte yaptığı basın açıklamasında, halkı soğukkanlı olmaya davet edip iç ve dış güçlerin terörü kullandıklarını ileri sürdü. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 703
Bu Ay : 8762
Toplam : 8762

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom