Arapkir Günleri Tamamlandı

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Arapgir Günleri katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.

Arapkir Günleri Tamamlandı Malatya İlçe

Malatya Park AVM nin organize ettiği “MEMLEKET HAVASI” isimli program kapsamında 13-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Arapgir Günleri katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.

Arapgir Kaymakamlığı ve Arapgir Belediyesinin birlikte hazırladıkları program kapsamında ilçede bulunan bir çok tarihi eserlerin minyatür maketleri, ilçenin nostaljik eserleri, yine ilçeden çekilmiş 40 adet değişik manzara resimleri, Alışveriş merkezinin iki katında oluşturulan geniş bir alanda sergilenerek tanıtıldı.

4 gün süren program kapsamında Arapkir'in değerlerinden olan tahta çivili ayakkabı standı, Halk Eğitim Merkezinin çalışmalarından olan çıpıt dokuma sergisi, el işi, göz nuru makine ve el nakışları sergisi ile ahşap boyama sergisi de ziyaretçilere sunuldu. İlgiyle karşılanan sergiden isteyen vatandaşlara için sergilenen eşyaların satışı da yapıldı.

Arapgir Kadınlar Derneği tarafından açılan stantta ise ilçeye has çok sayıda gıdalar ile Köhnü Üzümünün de satışı yapıldı.

Etkinlik kapsamında bir de Arapgir hanımları tarafından hazırlanan yöresel yemek yarışması düzenlendi. İlçeye özgü 20 yemek türünün sunulduğu yarışmada, Sarma Baklava 1. ci, Tencere Kebabı 2. ci ve Tandır Kebabı da 3. lüge layık görüldü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 32
Bu Ay : 2516
Toplam : 2516

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom