Bazı Filistinli Esirler Türkiye'ye Geliyor

İsrail askeri Gilad Şalit'e karşılık olarak bırakılacak olan Filistinli mahkumların takası başladı. İsrail ve Filistin arasında gerçekleşecek olan bu takası tüm dünya yakından takip ediyor...

Bazı Filistinli Esirler Türkiye'ye Geliyor Dünya

 Serbest bırakılacak olan Filistinli mahkumların sadece 10'unun İstanbul'a getirileceği bildirildi. Türkiye, İstanbul'a getirilecek Filistinli esirler için uçak göndermeyi planlıyor.

SAAT 09:30 - Ortadoğu'da gerçekleşecek olan İsrail ve Filistin arasında ki esir takasında, serbest bırakılan Filistinli mahkumların bir bölümü Türkiye'ye getirilecek.

Şalit tünellerden Mısır'a geçirildi

İsrail'in Kanal 2 televizyonu, İsrailli asker Gilad Şalit'in yaklaşık bir saattir Mısır'da olduğunu bildirdi.

Kanal 2 televizyonunun Gazze'deki Filistinli muhabiri, Gazze kaynaklarına dayanarak, İsrailli asker Gilad Şalit'in yaklaşık bir saattir Mısırlıların elinde bulunduğunu ve sağlık kontrolünden geçirildiğini belirtti.

Kanal 2'nin muhabiri, Hamas'ın İsrailli askeri beklendiği gibi Refah geçişinden değil, tünellerden geçirip Mısır'a aktardığını da ifade etti.

AİLELERE MEKTUP

Şalit karşılığında 1027 Filistinlinin salıverilmesini öngören takasın ilk aşaması hayata geçirilirken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, takas anlaşmasına karşı çıkan İsrail'deki terör kurbanlarının ailelerine mektup gönderdi.

Netanyahu, mektubunda "ailelerin karşı karşıya bulunduğu acıları anladığını ve kendisinin de teröre kurban vermiş ailelerden biri olduğunu belirterek, "Benim kardeşim de Entebbe'deki rehineleri kurtarma operasyonu sırasında hayatını kaybetmişti" dedi.

1976 yılında, 248 yolcu taşıyan bir Fransa Hava yolları uçağı Uganda'daki Entebbe havalimanına kaçırılmış; uçaktaki rehine İsraillileri kurtarmak için düzenlenen operasyon sırasında, İsrail ordusunun komando biriminin başında bulunan Netanyahu'nun kardeşi Yonatan Netanyahu, operasyona katılan İsrailli askerlerden ölen tek kişi olmuştu.

Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi'ne kaçırılan İsrailli asker Gilad Şalit'in serbest kalması konusuyla ilgili kararın, şimdiye kadar verdiği en zor kararlardan biri olduğunu belirterek, "Bu benim için de zordu; sizin için de" dedi.

Netanyahu, "Tutsak bir askeri geri getirmek için duyduğumuz güçlü arzunun karşısına Gilad Şalit'in beş yıl önce kaçırılmasına karşılık İsrail Devleti'nin ödemek zorunda kalacağı ağır bedeli sınırlama gereği dikiliyordu. Bu bedelin sizin için çok ağır olduğunu biliyorum" dedi ve şöyle devam etti:

"Şu hassas zamanda ben ve tüm İsrail ulusunun sizleri kucakladığını ve acılarınızı paylaştığını bilmekle teselli bulacağınızı ümit ediyorum."

 İHLAS SON DAKİKA 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 474
Bu Ay : 15522
Toplam : 15522

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom