Çakır, Yaka Mahallasinde İnceleme Yaptı

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yaka Mahallesi'ndeki yol açma ve asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Çakır, Yaka Mahallasinde İnceleme Yaptı Malatya Haber

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ceyhan ve bazı daire müdürleri ile birlikte Yaka Mahallesi'ndeki yol açma ve asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Göreve geldikten sonra önem verdiğimiz çalışmalardan bir tanesi de yol açma çalışmalarıydı. Yapmış olduğumuz bu çalışmalarla Malatya'yı tek merkezden kurtarmayı amaçlıyoruz. Kenar mahallelerimizin daha sağlıklı gelişmesini ve hizmetlerin daha verimli olmasını sağlamak için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz" dedi.

Yaka Mahallesi ile Çarmuzu Mahallesi’ni birbirine bağlayan yolun geçen yıl açıldığını belirten Başkan Çakır, "Geçtiğimiz yıl açtığımız Yaka Mahallesi ile Çarmuzu Mahallesi arasındaki yolun satih asfaltını tamamlamış bulunmaktayız. Burada yaklaşık 70-80 hane bulunmakta. Açılan bu yol ile birlikte burada oturan vatandaşlarımızın ulaşım sorunu ortadan kalkmış oldu. Bu bölgemizde öğrencilerimizin ulaşımla alakalı sorunları vardı. Bu yolumuzun satih asfaltının tamamlanmasıyla birlikte toplu taşıma araçlarının daha rahat bir şekilde bu bölgemize gelmeleri sağlandı.

Vatandaşlarımızın hem yol hem de ulaşım sorunları çözülmüş oldu" ifadelerini kullandı.

Malatya Belediyesi olarak ilk defa Satih Asfalt Kaplama Ekibi kurduklarını ve satih asfaltı kendi imkan ve personelleri ile yapmaya başladıklarını belirten Başkan Çakır, "Yaka Mahallesi ile Çarmuzu mahallelerini birbirine bağlayan ve geçtiğimiz yıl açılışı yapılan yolun 3.5 kilometresi, Yaka Mahallesi ile Dilek Belediyesi arasında kanalizasyon çalışmaları sırasında bozulmuş idi. Gerek bu yol ve gerekse Yaka Mahallesi'nde yapılan satih asfalt kaplaması ile toplamda 10 kilometreye yakın bir asfaltlama çalışması yaptık.

Belediye olarak yeni açacağımız kuşak yollarında da satih kaplamaya devam edeceğiz.

Vatandaşlarımız şehir merkezinde yapmış olduğumuz çalışmalarımızı yoğun olarak görüyor, ancak bu çalışmaların yanında Yaka Mahallesi, Çarmuzu ve Kuzey Kuşak Yolu’ndaki çalışmalarımız da gerçekten dikkate değer önemli çalışmalardır" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 24
Bu Ay : 2508
Toplam : 2508

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom