Levent Vadisi Seyir Teras İhalesi

Malatya'da bazı alanların turizme kazandırılması kapsamında Levent Vadisi seyir terası ihalesi 21 Ekim günü yapılacak.

Levent Vadisi Seyir Teras İhalesi Malatya Haber

Akçadağ ilçesi Levent Vadisi seyir terası 2. kısım inşaat yapım işi, İl Özel İdaresi'nde 21 Ekim'de saat 14.00'de, 4734 sayılı ihale kanunun 19. maddesine göre açık ihale usulüyle ihale edileceği bildirildi. İhaleden sonra Levent Vadisi'ne yapılacak olan seyir terasından sonra Levent Vadisi'nin önümüzdeki yılın başlarında turizmin hizmetine sunulmasının planlandığı bildirildi.
Bu arada, Malatya Valisi Ulvi Saran'ın ilgisiyle Levent Vadisi seyir terası çalışmasından sonra ildeki yıkılmaya yüz tutan tarihi eserlerin onarılıp ayağa kaldırılması ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları da devam ediyor.

2008 yılında sit alanı ilan edilen Malatya'nın Yeşilyurt ilçesindeki sit bölgesinin uygulamaya geçememesinden sonra, sokak sağlıklaştırması ve çevre düzenlemesi planı Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) tarafından uygulamaya konuldu.

Darende ilçesi Balaban beldesi, Yeşilyurt ilçesi Gündüzbey beldesi ve Arapgir ilçesi Eski Şehirde de koruma ve uygulamaya yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Malatya merkezinde bulunan Taşhoron ve merkeze bağlı Venk Köyü'nde bulunan Venk kiliselerinin, merkez Erenli beldesinde bulunan Bahri camisinin, merkez Yaygın beldesinde Nemrut dağı transit yolu üzerinde bulunan Selçuklu dönemine ait Sevserek Han'ın restorasyon çalışmaları ise devam ediyor.

Malatya merkezinde bulunan tarihi Beş Konaklar civarında devam eden Sokak Sağlıklaştırma çalışmaları kamulaştırma işlemlerinin bitirilmesini müteakip tamamlanacağı aktarıldı. Malatya il merkezi ve ilçelerinde devam eden restorasyan çalışmaları Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu tarafından takip edilmekte, tarihi dokuya sahip olan bölgelerde halkı bilgilendirme ziyaretlerine devam edildiği kaydedildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 56
Bu Ay : 3500
Toplam : 3500

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom