Çakır'dan Koyunoğlu Mahallesine Ziyaret

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ceyhan ve bazı daire müdürleriyle birlikte Koyunoğlu Mahallesi'nde devam eden altyapı çalışmalarını inceledi.

Çakır'dan Koyunoğlu Mahallesine Ziyaret Malatya Haber

İnceleme sırasında yaptığı açıklamada Malatya'nın önemli nüfusunu barındıran ve merkezi noktalardan bir tanesi olan Koyunoğlu Mahallesi'nin tamamı, Zaviye ve Çukurdere mahallelerinin bir bölümünü kapsayan alanda altyapı çalışmalarının büyük hızla sürdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Özellikle sıkıntılı olan noktalara öncelik veriyoruz. Merkezlere yoğunluk vererek, altyapı sorunlarını çözmeye çalışıyoruz" dedi.

Başkan Çakır, özellikle Abdullah Gül Parkı'nın arka kısmında kalan Çukurdere, Koyunoğlu mahallelerinin büyük bir bölümünden gelen yağmur sularının genelde İnönü Mahallesi'nde taşkınlığa ve göllenmeye sebebiyet verdiğini belirterek, "Buradaki mazgallar yetersiz kalıyordu. Bu vesileyle buranın üst yapısına geçmeden önce altyapısını bitirme projesini devreye soktuk. Şu anda burada yaklaşık 10 cadde ve sokağımızdaki yağmur suyu drenaj çalışmaları hızla devam ediyor" dedi.

Toplamda 2.5 kilometrenin üzerinde bir hattı bu bölgede inşa ettiklerini ifade eden Başkan Çakır, çalışmayı yıl sonuna kadar bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Altyapıyı bitirdikten sonra bölgenin kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarına başlayacaklarını açıklayan Başkan Çakır, "Bu bölge büyük bir nüfusu barındıran Malatya'nın merkez noktalarından bir tanesi. Yerleşimi ve yapılaşması tamamlanmış ama altyapı yetersizliğinden zaman zaman yağmurdan dolayı bu bölgede sorunlar yaşanıyordu. Bu bölgelerde kaldırım olmaması, yoğun bir nüfus olması hem ulaşımda hem yaya trafikte ciddi sorunlar yaşanıyordu" şeklinde konuştu.

Yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını belirten Başkan Çakır, kış mevsiminde yağışlar gelmeden önce özellikle altyapıda hızlı mesafe almaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Mahalle muhtarı ve vatandaşlar da, "Getireceğiniz, getirdiğiniz hizmetlerden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. 9. Sokak ve Hacı Evliya Sokak’ta kaldırım yapılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandılar. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 703
Bu Ay : 8762
Toplam : 8762

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom