Kemiklerini Tiner Dökerek Yakmış

Namus meselesi yüzünden öldürüldüğü iddia edilen, kadının duruşmasında konuşan katil zanlısı evin içinde kemikleri çıkartarak tiner dökerek yaktığını itiraf etti.

Kemiklerini Tiner Dökerek Yakmış Malatya Asayiş

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, 4 Ağustos 2010 günü, tarihten 18 ay önce polise Yamaç mahallesindeki evinden ayrılarak kaybolduğu bildirilen Hanife Durak'ın (40) namus meselesi yüzünden kocasının yakınlarınca öldürülüp, Hidayet mahallesindeki kaynının evindeki salonun içine gömüldüğünü ortaya çıkarmıştı.

Olayla ilgili olarak tutuklu yargılanan Ramazan D. (35) ve Kadir D. (24) ile tutuksuz yargılanan İlhan D. (36), Turan E. (25), Hülya D. (32) ve Melek D.'nin (20) Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmalarına devam edildi.

Cinayeti üstlenen katil zanlısı Ramazan D.'nin İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan istenen cezai ehliyet raporu mahkemeye ulaştı. Rapora göre, Ramazan D.'nin ceza ehliyeti bulunduğu ve herhangi bir akıl hastalığı bulunmadığı belirlendi.

Duruşmada konuşan katil zanlısı Ramazan D., yengesi Hanifi Durak'ın evin içine gömdüğünü ve olayın ortaya çıkmasından öncede kemikleri tinerle yakarak çöpe attığını söyleyerek, "Hanife Durak'ın evine gittim, tartışma çıktı. Bu nedenle onu bıçaklayarak öldürdüm, giderken bir el arabasını da götürmüştüm. Hanife Durak'ı evinden naylon torba aldım, yani insanı koyacak şekilde naylon torba aldım. Onu naylon torbanın içine koydum, tek başıma el arabasına koydum. Etrafını teneke ve eski eşyalarla kapattım, tek başıma iki nolu eve getirdim. Orada yüklük denilen yeri kazdım, naylon ile beraber gömüp, altını üstünü çamur ile kapattım. 31 Temmuz 2010 günü polis gelip Hanife'yi sorunca 'nerede olduğunu bilmiyorum' dedim, O gece saat 03-04.00 sıralarında, yani sabaha doğru cesedi bulunduğu yerden çıkarıp tiner dökerek yaktım, kemikte kalmadı. Külünü çöpe attım" dedi.

Duruşmada konuşan tutuksuz sanıklardan Hülya D., "Ben Hanife'nin başka erkeklerle ilişkisi olduğunu biliyordum, ancak yüzüne söylemiyordum" ifadesini ileri sürdü.

Duruşmada Cumhuriyet Savcısı ise, Hanife Durak'ın nüfus kaydında halen sağ gözüktüğünden dosyadaki DNA raporuna göre 08 Nisan 2009 tarihinde öldüğüne dair bilgilerin Nüfus Müdürlüğüne bildirilerek ölü kaydının düşürülmesini ve tutuklu 2 sanığın tutukluluk haline devam kararı verilmesini talep etti.

Mahkeme Heyeti, Hanife Durak'ın öldüğüne dair DNA raporunun Nüfus Müdürlüğü'ne gönderilmesini ve tutuklu sanıklar Ramazan D. (35) ve Kadir D. (24) tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 493
Bu Ay : 1116
Toplam : 1116

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom