1420 Metrede Petrol Fışkırdı

(TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü tarafından petrol arama çalışmaları kapsamında Doğu Şambayat-1 Lokasyonu Artezyen Kuyuda yapılan çalışmalarda 1420 metrelik bir kuyudan ham petrol fışkırdı.

1420 Metrede Petrol Fışkırdı Bölge

Adıyaman Valiliğince yapılan açıklamada,Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü tarafından petrol arama çalışmaları kapsamında Doğu Şambayat-1 Lokasyonu Artezyen Kuyuda yapılan çalışmalarda 1420 metrelik bir kuyudan ham petrol fışkırdı.

Ham petrolün çıktığı Doğu Şambayat-1 artezyen kuyuda TPAO Bölge Müdürü Halil Murat Demir ve TPAO çalışanları ile birlikte incelemelerde bulunan Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Doğu Şambayat-1 Lokasyonu artezyen kuyusu sondaj çalışmalarına TPAO Bölge Müdürlüğünce yaklaşık 1 ay önce başlandığını belirterek, sondaj derinliği 1420 metre olan bu kuyuda günlük petrol üretim kapasitesinin 400 varil olduğunu kaydetti.

1420 metre derinliğindeki Sondaj kuyusunun artezyen üretim yaptığını ve çıkarılan petrolün kalitesinin orta kalite olduğunu belirten Vali Ramazan Sodan, TPAO Bölge Müdürlüğünce Adıyaman’da petrol arama çalışmaları devam etmektedir. Çıkarılan ham petrol hem ülkemiz hem de ilimiz açısından çok sevindiricidir. Önümüzdeki dönemde daha iyi yapılacak sondajlarla daha da güzel neticeceler alacağımıza inanıyorum. Büyük bir özveri gösteren TPAO Bölge Müdürlüğü çalışanlarına da teşekkür ediyorum dedi.

Adıyaman TPAO Bölge Müdürlüğü tarafından petrol arama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve yapılan çalışmalarla daha güzel sonuçlar elde edileceğini vurgulayan Vali Sodan, büyük bir stratejik öneme sahip çıkarılan ham petrolün ilimiz ve ülke ekonomisine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 754
Bu Ay : 1272
Toplam : 1272

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom