4 Spor Branşı İçin Tesis Yapılıcak

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, atlı cirit, buz hokeyi, hokey ve tenis tesisi yapılması için çalışma yürütüldüğünü söyledi.

4 Spor Branşı İçin Tesis Yapılıcak Malatya Haber

Malatya'da önümüzdeki dönem yapılması planlanan spor tesisleri ile ilgili projeler hakkında bilgiler veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, atlı cirit sahası ve tesisi için Yeşilyurt ilçesi İkizce mevkiinde 25 dönüm arazinin tahsis edildiğini belirterek, burada bin seyirci kapasiteli tribün, soyunma odası ve at barınağı olan bir cirit alanı yapılacağını kaydetti. Buz hokeyi sahasına ihtiyaç duyulduğunu da belirten Fındıklı, bin 500 seyirci kapasiteli bir buz hokeyi salonu yapılması için
çalışmaların sürdürüldüğünü kaydetti. Açık alan hokey sahası için de bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Fındıklı, "Malatya merkezde bin seyirci kapasiteli ve soyunma odalı, uluslararası standartlara uygun ilimiz öncelikli spor dallarından birisi hokeydir. Son üç yıldır Milli Takıma çok sayıda kız ve erkek sporcu göndermekteyiz. Ancak ilimizde açık alan hokey sahası mevcut değildir. Zaten yetersiz olan futbol sahalarımızda hokey antrenmanları ve müsabakaları yapmaya çalışmaktayız. Uluslararası düzeyde bir sahanın ilimizde planlanması, mevcut olan potansiyeli daha da yükseltecektir. Ayrıca yapılacak olan bu sahada futbol antrenman ve müsabakaları da yapmak mümkündür" dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, açık ve kapalı tenis kortları projesi ile ilgili olarak ise şu bilgeleri verdi:

"Malatya merkezde 4 adet açık, iki adet kapalı, soyunma odalı ve portatif tribünlü bir projemiz. İlk defa bu yıl hizmet alımı yöntemi ile istihdam edilen iki Tenis Antrenörü nezaretinde çalışmalar başlatılmış olup, açılan kurslarımıza çocuk ve gençlerimizden oldukça yüksek bir katılım gerçekleşmiştir. Ancak çalışmalar belediyenin ve diğer kurumların sahalarından yararlanılarak gerçekleştirildiğinden oldukça zorluklarla karşılaşılmıştır. Şeker fabrikasından genel müdürlüğümüze tahsis edilen alana hem açık hem de kapalı tenis kortlarının acilen yapılması, geleceğin tenisçilerinin yetişmesine katkı sağlayacaktır."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 16
Bu Ay : 6813
Toplam : 6813

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom