Malatya İş Fuarı Açılıyor

İş arayan ile işçi ihtiyacı olanların doğrudan buluştuğu MalatyaİF 2011 İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı; 21-22 ekim günü açılıyor.

Malatya İş  Fuarı Açılıyor Malatya Ekonomi

Malatya Belediyesi ,İnönü Üniversitesi , İŞKUR İl Müdürlüğü , ve TSO ‘nun işbirliği ile 21-22 Ekim 2011 tarihlerinde İnönü Üniversitesi Sağlık Spor ve Daire Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek MalatyaİF 2011 İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarının tanıtımı amacı bir basın toplantısı düzenlendi.

Malatya İŞKUR Müdürü  Durmuş Doğan yaptığı konuşmada;

Düzenlenecek olan İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı ile Malatya İlindeki iş gücünü arz edenler ile iş gücünü talep edenleri; kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversite, sanayici ve işletmecileri işbirliği içinde buluşturmak, mesleki eğitim istihdam ve insan kaynakları konusunda taraflar arasında işbirliğini kalıcı ve kurumsal hale getirmeyi amaçlanmaktadır.
Fuar 2011 yılında ilk kez gerçekleştirilecek ve bu yıldan itibaren geleneksel hale getirilerek her yıl tekrarlanması hedeflenmektedir.

MalatyaİF (2011 İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı) ile ulaşmak istediğimiz hedefler;

ü Nitelikli gençlerimizi çalışma hayatına hazırlamak, çalışabilecekleri işyerleri konusunda bilgi edinmelerini sağlamak ve rehberlik etmek,
ü Lise öğrencilerimizin meslekleri tanıma ve meslek seçiminde karar vermelerinde yardımcı olmak.
ü Malatya’daki iş yerlerinin kaynaşmasını sağlayarak işletmeler arası işbirliğine katkı sağlamak,
ü Firmalara Malatya İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (MalatyaİF) alanında kurulan stantlarda işletmelerini yazılı ve görsel tanıtma imkanı vermek,
ü Malatya İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarının duyurusu ile firmaların İlimizde ve ulusal alanda tanınmalarına yardımcı olmak,
ü Bugüne kadar tarım, turizm, ekonomik faaliyetler alanında tanıtımı yapılan Malatya’nın İstihdam alanında da tanıtımının sağlanması
ü Üniversite ve sanayi kuruluşlarını bir araya getirerek, ülkemizde eksik olan AR-GE faaliyetlerinin artmasına katkıda bulunmak, üniversite sanayi işbirliğine katkı sunmak,
ü Kamu kurumları ile özel sektör işyerleri arasındaki işbirliğini geliştirerek istihdama olumlu katkı sağlamak,
ü Malatya ilini ileride İnsan Kaynakları ve İstihdam alanında Ulusal bir toplanma ve buluşma merkezi haline getirmek olarak sıralayabiliriz.

Malatya İF 2011 İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı İnönü Üniversitesi Sağlık Spor ve Daire Başkanlığı bölümünde katılımcı Firmaların stantlarının açılması ve tanıtımı ile başlayacaktır. Katılımcı firmalara gerekli bilgilendirme Düzenleme Kurulu tarafından yapılmaktadır. Ayrıca hizmete girecek olan malatyaif isimli internet sitemizde fuarla ilgili gerekli bilgi ve başvuru şartlarının yayınlanması hedeflenmiştir.

Fuarda ; 40 işçi ve daha çok işçi çalıştıran 50 firma stant açacak ve tanıtımlarını yapacaklardır.Malatya İnsan Kaynakları Fuarı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ilk defa yapılacak ve bundan sonraki yıllarda devamının sağlanması ve geleneksel hale getirilmesi amaçlanmıştır.

Üniversite ve lise öğrencileri başta olmak üzere, kariyer hedefi olan, geleceğine yön vermek isteyen gençlerimizi, ailelerini, eğitim camiasını, özel sektör işletmelerinin temsilcilerini fuarımıza davet ediyoruz.Fuarımızla ilgili tüm gelişmeler yapımı tamamlanmak üzere olan malatyaif isimli internet sitesinden takip edilebilecektir.

MalatyaİF -2011 İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarının hazırlık aşamasında ve düzenlenmesinde emeği geçen başta sayın Valimiz olmak üzere Malatya Belediye Başkanımıza, İnönü Üniversitesi Rektörümüze, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına, ESOB Başkanlığına, İşadamları Derneklerine, Sivil Toplum Örgütü Temsilciliklerine, tüm kurum kuruluş temsilcilerine, özel sektör işletmelerine teşekkürlerimizi iletiyor, siz değerli basın yayın kuruluşu temsilcilerinin Malatya’mız açısından çok önem arz eden bu organizasyonun tanıtımında bizlere desteklerinizi bekliyoruz diyerek  Malatya'nın 5. fuarına destek  istedi.

Malatya İnönü üniversitesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Nihat Akbıyık yaptığı konuşmada, emeğini arz edenlerle,talep edenlerin doğrudan buluşması sağlanacaktır. Bu durumda olabilecek bir arz-talep tecrübesizliği engellenerek doğrudan görüşme imkanı hedeflenmektedir.

Türkiye'de eğitimi planlayanlar (Devlet) ile iş hayatını planlayanlar (işveren) ayrı olması bazı kopukluk ve sıkıntılara yol açtığını vurgulaAkbıyık, bu fuarın Malatya için önemini vurguladı.

Malatya Fuarcılık AŞ genel Müdürü Murat Nalcacı ise yaptığı açıklamada; 5. Fuarın Malatya'ya kazandırılması ilimize preztij sağlayacaktır. Bu fuar Kayseriden sonra Doğu ve Güneydoğuda ilk olacaktır ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 141
Bu Ay : 764
Toplam : 764

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom