2012 Yılı Performans Bütçesi 300 milyon Tl

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yeni Katı Atık Tesisi 1. Etap ihalesinin yapıldığını belirterek, yakın bir zamanda temelinin atılacağını söyledi.

2012 Yılı Performans Bütçesi 300 milyon Tl Malatya Ekonomi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yeni Katı Atık Tesisi 1. Etap ihalesinin yapıldığını belirterek, yakın bir zamanda temelinin atılacağını söyledi.

Malatya Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu'nda başlayan toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlanırken, geçtiğimiz ay Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edilen Malatya Belediyesi 2012 Mali Yılı Performans Programı komisyon raporu doğrultusunda kabul edildi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında yapılan Belediye Meclis Toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Gündem dışı verilen bazı tekliflerin gündeme alınmasının ardından, gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi.

Katı Atık Tesisi'nde enerji üretimi yapılması ile ilgili verilen teklif üzerine kısa bilgiler veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yeni Katı Atık Tesisi'nin 1. Etap ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Kapıkaya mevkiinde 528 dönümlük bir alan üzerine yapılacak Katı Atık Tesisi ile ilgili çalışmaların Belediyeler Birliği öncülüğünde yapıldığını kaydeden Başkan Çakır, "Mevcut çöp sahamız, merkeze yakın olmasından dolayı çevreye zarar veriyor. Bu nedenle 2010 yılında Katı Atık Tesisi için Kapıkaya mevkiinde 528 dönümlük bir yer tahsisi yapılmıştı. Şu anda oranın 3 etaplı projesi çıkarıldı ve birinci etabın ihalesi yapıldı. Yakın zamanda temelini atacağız" dedi.

Başkan Çakır, yapılacak olan tesisin Malatya'nın en az 30 yıllık ihtiyacını karşılayacağını ve Çevre Bakanlığı standartlarına göre yapılacağını belirterek, buradan enerji üretilmesi için de çalışmaların olduğunu söyledi.

Gündem maddeleri arasında bulunan Belediyenin 2012 Mali Yılı Performans Programı, Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda 300 milyon 131 bin TL olarak kabul edilirken, 2012 Mali Yılı Belediye Bütçe ve Ücret Tarifesi ile abonesiz kuyu suyu kullanımında uygulanacak ücret tarifesi maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonu'na, müdürlüklerin görev ve çalışma esasları yönetmelikleri ise İdari Hukuki ve Teknik İhtisas Komisyonu'na havale edildi.

Geçtiğimiz aylarda yapılan MOTAŞ Genel Kurul Toplantısı'nda MEGSAŞ'taki hissesini Malatya Belediyesi'ne devretme kararı alan ve bu devirden dolayı 103 bin 400 TL'lik rüçhan hakkı ile sermaye artırımından kaynaklı Belediye hissesine düşen 3 milyon 832 bin liranın MOTAŞ'a ödenmesi Belediye Meclisi tarafından kabul edildi.

Eylül ayı toplantısında kurulan Kadın-Erkek Eşitlik Komisyonu'nun üye sayısının artırılması yönündeki maddeyi de görüşerek kabul eden Belediye Meclisi, verilen teklif doğrultusunda Komisyon üyeliklerine Meclis Üyeleri Yasemin Kurt ile Meltem Kavuk'un eklenmesini kabul etti.

Belediye Meclisi, eski hayvan Pazarı yerine yapılan parka isim verilmesi hususundaki maddeyi komisyona havale ederken, Bakırcılar Pazarı'nın tadilatının yapılmasını ise kabul etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 405
Bu Ay : 4105
Toplam : 4105

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom