Ümitler Tekvando Türkiye Şampiyonası

Ümitlerde Bay ve Bayan Tekvando Türkiye Şampiyonası için il seçmeleri gerçekleştirildi.

Ümitler Tekvando Türkiye Şampiyonası Malatya Spor

Ümitlerde Bay ve Bayan Tekvando Türkiye Şampiyonası için il seçmeleri gerçekleştirildi.

Seçmelerle ilgili bilgiler veren Tekvando Malatya İl Temsilcisi Murat Turgut, seçmelere 59 sporcunun katıldığını 32 sporcunun dereceye girerek, şampiyonada mücadele etmeye hak kazandığını söyledi. Turgut, şampiyonanın 19-23 Ekim tarihlerinde Gaziantep'te yapılacağını kaydederek, "Ümitlerde Bay ve Bayan Tekvando Türkiye Şampiyonası 19-23 Ekim tarihlerinde Gaziantep'te yapılacak. Malatya olarak il seçmelerimizi gerçekleştirdik. Seçmelere 59 sporcumuz katıldı. Bu sporcularımız arasında 32 sporcumuz dereceye girerek, şampiyonada mücadele etmek için hak kazandı. Gaziantep'te yapılacak olan şampiyonada 16 erkek 16'da bayan sporcumuz mücadele edecek. Ben sporcularımızın şampiyonada Malatya'yı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum" dedi.
Turgut, Avrupa Gençler Şampiyonası'nın Güney Kıbrıs'ta yapılacağını kaydederek, "6-9 Ekim tarihlerinde Güney Kıbrıs'ta Avrupa Gençler Şampiyonası yapılacak. Bu şampiyonda Malatyalı antrenörümüz Nedim Türk'te milli takımın başında yer alacak. Ben milli takımımıza şampiyonada başarılar diliyorum" diye konuştu.

Türkiye Şampiyonalarına Malatya'nın ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Turgut, "Bundan 3-4 yıl önce her sene Malatya'mızda bir Türkiye şampiyonası yapılıyordu. Bu şampiyonaların Malatya ekonomisine de büyük katkıları oluyordu. Şampiyonalara yoğun bir katılım oluyor ve bu anlamda da Atatürk Spor Salonumuz yeterli olmuyor. İnşallah yeni yapılan salonlarımızla birlikte minder sayısı daha da artacak ve şampiyonaları daha rahat bir şekilde yapacağız. Bu noktada da İlyas Mahallesi'nde yapılan yeni spor salonunun tribün sayısı anlamında az olduğunu ilettik. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sadi Fındıklı da bu konuda gerekeni yapacaklarını kaydetti. Salonlarımızın tamamlanmasıyla birlikte Türkiye şampiyonalarına ev sahipliği yapacağız" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 918
Bu Ay : 4716
Toplam : 4716

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom