30 Eylül Türkiye Gündemi

30 Eylül 2011 Türkiye Gündemi

30 Eylül Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

 Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 10.30'da Çankaya Köşkü'nde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i kabul edecek.

TBMM Başkanı Çiçek'in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 11.00'da Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak'a, saat 15.00'da BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, saat 16.00'da Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'ye iadeyi ziyarette bulunacak.

Başbakan Erdoğan'ın Makedonya programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Makedonya ziyaretinin ikinci ve son gününde soydaşlar ve diğer toplum temsilcileriyle bir araya gelecek. Üsküp, Kalkandelen, Vrapşişte, Gostivar ve Ohri'de çeşitli temas ve incelemelerde bulunarak, tarihi ve kültürel mekanları ziyaret edecek olan Başbakan Erdoğan, daha sonra yurda dönecek.

Başbakan Yardımcıları, Bakan ve Bakan Yardımcılarının programları
- Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ordu'da saat 10.00'da Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanlar Konseyi toplantısına katılacak. Saat 11.30'da Ordu Valiliği'ni ziyaret edecek olan Bakan Ergün, cuma namazının ardından Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret edecek.
- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kırklareli Üniversitesi Kampüsü Kültür Merkezi'nde saat 11.00'de, üniversitenin 2011-2012 akademik yılı açılış törenine katılacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 11.45'te İstanbul The Marmara Otel'de Balkan Odalar Birliği Kadın Girişimciler Konseyi 1. Toplantısı'na katılacak, saat 16.30'da AKDEM'deki "Aile Kadın Destekleme ve Kadın Engelliler Merkezi"ni ziyaret edecek.
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, saat 10.00'da Bursa Merinos Kongre Merkezi'nde "Uluslararası Yaşlılık Kongresi" açılışına katılacak ve burada bir konuşma yapacak. Arınç, saat 12.30'da İznik Elbeyli'de meydan düzenlemesi ve park açılışına, saat 16.00'da AK Parti Orhangazi Kadın Kolları Kongresi'ne, saat 21.00'de ise İnşaat Mühendisleri Odası'nda 'Kentsel Kanun Taslağı' görüşmelerine katılacak.
- İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, saat 10.30'da Güney Kore Kamu Yönetimi ve Güvenlik Bakanı Maeng Hyung Kyu ile makamında bir araya gelecek.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 11.00'da Akar Otel'de, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hizmet içi eğitim programları çerçevesinde düzenlenen "İl Kültür ve Turizm Müdürleri Toplantısı"na ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 11.00'da partisinin Kadın Kolları İl Başkanları Çalışma Toplantısı'nın açılışına katılacak.
- BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, saat 16.30'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu TBMM'deki makamında ziyaret edecek.
- CHP İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, saat 11.30'da "Meclis TV ve Basın Özgürlüğü" konulu TBMM'de basın toplantısı düzenleyecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, bir dizi ziyaret ve etkinliğe katılmak üzere Konya'ya gelecek. Sabah saat 10.00'da şehit Halil İbrahim Türkmen'in ailesini ziyaret edecek olan Hayrünnisa Gül, daha sonra bir dizi ziyaretin ardından akşam saatlerinde bir ödül törenine katılacak. Gül, Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenecek sema gösterisini izledikten sonra uçakla saat 22.55'de Konya'dan İstanbul'a gidecek.
- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri, saat 12.30'da Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Sağlık Bakanlığı önüne kadar yürüyerek, burada basın açıklaması yapacak.
- Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) üyeleri, saat 12.30'da Milli Eğitim Bakanlığı önünde basın açıklaması yapacak.
- TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen "Çocuk Çizgi Film" yarışması ödül töreni, saat 17.00'da İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi'nde gerçekleştirilecek.
- İstanbul Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi, Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü'nde saat 09.30'da, "İstanbul İli 2011 Yılı Orman Yangınları Değerlendirilmesi" konulu toplantı düzenleyecek ve ardından alanlardaki çalışmaları havadan görüntülemek için basın mensuplarıyla helikopter turu gerçekleştirilecek.
- Terör mağduru aileler, Bakırköy Adliyesi 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 09.30'da, Davutpaşa'da meydana gelen patlamaya ilişkin görülecek davanın 7. duruşması öncesinde basın açıklaması düzenleyecek.
- Türkiye'den Somali'ye giden Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi (UHİM) heyeti, hazırladıkları "Somali Raporu"nu açıklamak üzere Sultanahmet'teki Eresin Crown Otel'de saat 10.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
- Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde saat 10.30'da basın açıklaması düzenlenecek.
- Özbekistan Dayanışma Platformu ile çeşitli STK temsilcileri, Fatih Camii'nde saat 13.00'te, İmam Fuad Şakiri Rüstem Hoca için gıyabi cenaze namazı kılacak.
- Geleneksel Sivas Günleri, Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde saat 14.30'da törenle başlayacak. Etkinliklere Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın da katılması bekleniyor.
- Birleşik Metal İş Sendikası, Çorlu Heykel Meydanı'nda saat 19.00'da "kıdem tazminatı"nın kaldırılmaması için protesto gösterisi ve basın açıklaması düzenleyecek.
- Agrotalya Tarım Şirketi Müdürü Erdem Şirin, saat 09.30'da Antalya The Marmara Otel'de "Frenk Yemişini Ülke Ekonomisine Kazandırma Projesi"ne ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenleyecek.
- Antalya'da saat 10.30'da Starlight Hotel&Convention Center'de, 8. Hepato Gastroenteroloji Kongresi'ne ilişkin basın toplantısı düzenlenecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ
-----------------------------
- TÜİK, saat 10.00'da Ağustos 2011 dönemi dış ticaret istatistiklerini ve bu yılın ikinci dönemine ilişkin evlenme ve boşanma istatistiklerini açıklayacak.
- Hazine Müsteşarlığı, saat 17.00'da 3. döneme ilişkin KİT'lerin ve özelleştirme kapsamındaki kuruluşların istihdam sayılarını, 2. döneme ilişkin Türkiye net dış borç verileri ve toplam kamu net borç verileri ile Hazine garantili dış borç verilerini açıklayacak.
- Hazine Müsteşarlığı, 3. döneme ilişkin KİT'lerin görev zararı ile KİT'lerin ve özelleştirme kapsamındaki kuruluşların borç stoku verilerini, 2. döneme ilişkin de ESA 95 kapsamında genel yönetim borç verileri ile Türkiye dış borç verilerini yayımlayacak.
- Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner, Ordu'da saat 10.00'da düzenlenecek olan TÜRKONFED Başkanlar Konseyi toplantısına katılarak, burada bir konuşma yapacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Kulüpler Birliği Vakfı, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in başkan seçilmesinin ardından Astoria Alışveriş Merkezi'ndeki ofisinde ilk toplantısını gerçekleştirecek. Spor Toto Süper Lig kulüplerinin başkan veya temsilcilerinin katılacağı toplantı saat 13.00'te başlayacak.
- 33. Kıtalararası Avrasya Maratonu'nun basın toplantısı, saat 10.30'da MiniaTürk'te yapılacak.
- Spor Toto Süper Lig'in 5. hafta açılış maçında Bursaspor, sahasında Gençlerbirliği'ni konuk edecek. Maç saat 20.00'de başlayacak.
- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında sahasında oynayacağı İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının hazırlıklarını saat 18.00'de basın mensuplarına kapalı antrenmanla sürdürecek.
- Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında deplasmanda oynayacağı Ankaragücü maçının hazırlıklarına saat 11.00'de basına açık antrenmanla devam edecek.
- Trabzonspor Basketbol Kulübü'nün Hummel ile yapacağı sponsorluk anlaşması, saat 14.30'da Marmara Forum AVM'de gerçekleştirilecek törenle imzalanacak.
- Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında deplasmanda Eskişehirspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 203
Bu Ay : 3760
Toplam : 3760

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom