Bağcılık Kursu Verildi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2011 yılı Hizmet içi Eğitim Programı çerçevesinde Kayısı Araştırma İstasyonu Müdürlüğünde Genel Bağcılık konusunda 3 gün süreli eğitim kursu düzenlendiği bildirildi.

Bağcılık Kursu Verildi Malatya Haber

Kayısı Araştırma İstasyonu Müdürü Yaşar Zengin, 27-29 Eylül 2011 tarihleri arasında düzenlenen eğitime son derece yoğun bir katılımcı talebinin olduğunu ve bölgede bağcılığın gelecek için umut verdiğini belirtti. Zengin, "Genel Bağcılık konulu eğitime ilimiz ve bölge illerinden yoğun bir katılım talebi olmuştur. Gelen talepler 120 kişiyi aştığından bir defa da düzenlenmesi planlanan kurs sayısı 2'ye çıkartılmış olup ilk eğitime Malatya, Adıyaman, Elazığ, Gaziantep, Tunceli il ve ilçelerinden 60 personel
katılmıştır" dedi.

Kayısı Araştırma İstasyonu'ndaki eğitimde Ziraat Mühendisleri Hasan Koç ve Talip Yiğit ile Antepfıstığı Araştırma İstasyonu Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Kürşat Alparslan ve Sivas İl Müdürlüğünde görevli Dr. Settar Ünal tarafından, Bağcılığın Genel Durumu, Bağcılıkta Kullanılan Anaçlar, Bağ Tesis Tekniği, Bağcılıkta Budama ve Terbiye Sistemleri, Bağlarda Görülen Hastalık ve Zararlılar ile Ulusal ve Yerel Üzüm çeşitleri konularında teknik bilgiler verildiği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 9
Bu Ay : 7646
Toplam : 7646

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom