Kıbrıs'ta Malatya Günleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak, beraberindeki heyet ile birlikte Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Kıbrıs'ta Malatya Günleri Malatya Haber

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Abdullah Öztoprak, "Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğrencilerimiz tarafından düzenlenecek olan Malatya Günleri’ne davet etmek için bu ziyaretimizi gerçekleştirdik. Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin bulunduğu şehir olan Gazi Magosa ile Malatya Belediyesi arasında kardeş belediye anlaşması yapmak istiyoruz. Üniversitemiz her zaman Türkiye'den çok sayıda öğrenci almakta ve 20 binin üzerinde mezunumuz bulunmaktadır" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde çok sayıda öğrencimiz öğrenim görmekte. Kıbrıs'ta bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi yetkililerinin hem öğrencilerini ziyaret etmesi hem de üniversiteyi tanıtmaları çok güzel bir olay. Son yıllarda özellikle ülkemizde eğitim alanında büyük gelişmeler yaşanmaktadır. Eğitim alanında ne kadar başarılı olursak dünyadaki her alanda başarılı olma şansımız daha da yüksek olacaktır" ifadelerini kullandı.

Ziyaret sırasında Belediye Başkanı Ahmet Çakır günün anısına Rektör Prof. Dr. Abdullah Öztoprak'a kayısı ve kayısı kristali hediye ederken, Rektör Öztoprak da Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a işlemeli porselen tabak hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 855
Bu Ay : 8001
Toplam : 8001

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom