28 Eylül Türkiye Gündemi

28 Eylül 2011 Türkiye Gündemi

28 Eylül Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

 Cumhurbaşkanı Gül'ün programı

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 11.00'de Hollanda Başbakan Yardımcısı ve Ekonomik İşler, Tarım, Enerji ve Yenilikçi Teknoloji Bakanı Maxime Verhagen ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 13.00'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çankaya Köşkü'nde görüşecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.00'de AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilecek Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılacak, saat 13.00'te Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşkü'nde görüşecek, saat 19.00'da eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder ile bir araya gelecek.

Bakan ve bakan yardımcılarının programları

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, saat 09.00'da Sheraton Otel'de gerçekleştirilecek olan "4. Ulusal Aşı Sempozyumu"na katılacak.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, saat 09.00'da Hilton Convention Center'da "İstanbul Finans Zirvesi"ne katılacak.
- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Sedat Hakkı Eldem Oditoryumu'nda saat 09.30'da, "İstanbul Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Ulusal Tatbikatı 2011"i izleyecek.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Bilim Sanayi Ticaret Bakanı Nihat Ergün Kocaeli'nde fabrika açılışına katılarak bir dizi ziyaret gerçekleştirecek.
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, saat 18.30'da Bursa'ya gelerek Olay TV'de canlı yayına katılacak.

Siyasi partilerin programları

- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 13.00'te partisinin MYK toplantısına başkanlık edecek.
- AK Parti heyeti, saat 11.00'de yeni anayasa hazırlıkları kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi'ni (MHP) ziyaret edecek.
- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir milletvekili Namık Havutça, saat 11.00'de TBMM CHP Grup Yönetim Toplantı Salonu'nda öğretmen atamaları konusunda basın açıklaması yapacak.
- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Sinan Aygün, saat 11.30'da TBMM'de, "Çek mağdurları ve Çek Kanunu'nda değişiklik teklifi" konulu bir basın açıklaması yapacak.
- BDP milletvekilleri Diyarbakır'da bir araya gelecek. Saat 14.00'te yapılacak olan toplantıda Genel Başkan Selahattin Demirtaş gündemdeki gelişmeleri değerlendirecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Cumhurbaşkanı'nın eşi Hayrünnisa Gül 'Konuşan Kitap Şenliği' programına katılmak üzere Ordu'ya gelecek. Saat 11.00'de Kitap Şenliği'nin açılış töreninde bir konuşma yapacak olan Gül, okuma salonlarını gezip Ordu Çocuk Yuvası'nda düzenlenecek doğum günü partisine katılacak. Ardından huzurevini ziyaret edecek olan Gül'e birçok ünlü şair, yazar, akademisyen, oyuncu ve sanatçı da eşlik edecek.
- Ankara Sanayi Odası Eylül ayı Meclis Toplantısı, saat 09.45'te Başkan Nurettin Özdebir'in açılış konuşması ile başlayacak.
- Eski Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, saat 19.30'da Uluslararası Yöneticiler Derneği (YÖNETDER) tarafından düzenlenen "Eski Dünyadan Yeni Dünyaya 21. Yüzyılda Türkiye Vizyonu" konulu konferansa konuşmacı olarak katılacak.
- Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi 2011-20112 akademik yılı, saat 14.00'te Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan'ın katılacağı törenle başlayacak.
- Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından, saat 15.00'te "Türkiye'de Anayasal Düzen ve İfade Özgürlüğü" konulu konferans düzenlenecek.
- Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) Başkanı Prof. Dr. Yasin Atay, saat 10.00'da SDE Konferans Salonu'nda "Yeni Anayasa Konusunda TBMM'den Beklentiler" konulu basın açıklaması yapacak.
- Avrupa Biyoteknoloji 2011 Kongresi'nin açılış töreni, Harbiye Askeri Müzesi'nde saat 09.00'da gerçekleştirilecek.
- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları, İstanbul Valiliğinde saat 09.30'da, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu ziyaret edecek.
- Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Kadın Belediye Başkanları, Türk Dünyası Belediyeler Birliğinde saat 09.30'da, İstanbul'daki belediyecilik sistemlerini inceleyecek.
- PETKİM Aliağa Kompleksi'nde bulunan Hava-Azot Ünitesi, İstanbul Maslak Sheraton Otel'de saat 10.30'da, ekim ayında temeli atılacak SOCAR & Turcas Ege Rafinerisi ve "Value-site" içinde yapılacak tüm üretim faaliyetlerinin azot ve oksijen ihtiyacının karşılanmasını sağlamak amacı ile Fransız Air Liquide firmasına devredilecek. Devre ilişkin basın toplantısı düzenlenecek.
- DİSK-Genel İş Sendikası, Süleyman Demirel Caddesi Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi önü Esenkent'te saat 11.00'de, "Kıdem Tazminatı" konusunda basın açıklaması düzenleyecek.
- Kamu Emekçileri Cephesi üyeleri, Feriköy Helvacı Dede Mezarlığında saat 11.30'da, 28 Eylül 1994'te bir kafeteryada arkadaşı ile otururken polis tarafından öldürüldüğü iddia edilen Elmas Yalçın'ı mezarı başında anacak.
- TMMOB, eski Sarayburnu İSKİ Şantiyesi önünde saat 12.00'de, "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği" konulu basın açıklaması düzenleyecek.
- KESK, Galatasaray Lisesi önünde saat 19.00'da, "Emekçilere Yönelik Yasaların Karar Hükmünde Kararnamelerini" protesto amacıyla Taksim Tramvay Durağı'na meşaleli yürüyüş düzenleyecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ
--------------------------------
- TÜİK, saat 10.00'da Temmuz 2011 dönemi motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıklayacak.
- Merkez Bankası, saat 10.00'da Ağustos 2011 dönemi uluslararası rezervler ve döviz likiditesi verilerini açıklayacak.
- TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, saat 13.00'te Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen "Sakarya'nın Yıldızları" ödül törenine katılacak.

SPOR GÜNDEMİ
----------------------------
- Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası çeyrek finalinde Türkiye Rusya ile saat 18.30'da kara 11.00'de Kitap Şenliği'nin aşılaşacak.
- Beşiktaş, yarın oynayacağı Stoke City maçı için bugün İngiltere'nin Stoke şehrine gidecek. Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, saat 19.00'da basın toplantısı düzenleyecek. Siyah beyazlı takım, saat 20.00'de bir antrenman yapacak.
- Dünya Büyükler Boks Şampiyonası, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de devam ediyor.
- Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının hazırlıklarını saat 18.00'de basına açık olarak sürdürecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 966
Bu Ay : 2534
Toplam : 2534

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom