Ağbaba Köyleri Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Yazıhan ilçesi ve ilçeye bağlı belde ve köyleri ziyaret etti.

Ağbaba Köyleri Ziyaret Etti Malatya Siyaset

Kürecik'e kurulması planlanan Füze Kalkanı ve Şeker Fabrikası özelleştirmesi konusunda vatandaşlara görüşlerini aktaran Ağbaba, "Sağcısı solcusu tüm Malatyalılar'ın füze kalkanına ve şeker fabrikasının peşkeş çekilmesine kaşı çıkması gerekiyor" dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba beraberinde İl Genel Meclis Üyesi Vahap Altınok, Yazıhan İlçe Başkanı İbrahim Arduç, Parti Yöneticisi Coşkun Kurt ve Yakup Korkmaz ile birlikte Yazıhan İlçesi, Fethiye ve Durucasu beldeleri ile Etigen, Mısırdere, Bereketli, Başpınar, Hamidiye, Tenci,Sarsap, Aşağı Boyaca, Ambarcık, Balaban, Eğribük, Sinan, Dedegargın, Tecirli ve Sürür köyleri ile Akıncı Mahallesini ziyaret etti.
Ziyaretlerde konuşan Ağbaba, "Dünya gündemine taşıdığımız İsrail Kalkanı Yazıhan'ı, Pütürge'yi, Doğanyol'u korumak için değil, İsrail'i korumak için kuruluyor. AKP Hükümeti bir taraftan Araplara nasihat verirken diğer taraftan İsrail'i korumak için füze kalkanını Türkiye'ye kurdurmak için çalışıyor. Kendi güvenliğini tehlikeye atarak başkalarının güvenliğini sağlamaya çalışıyor. Egemen güçlerin, Emperyalist güçlerin güvenliğini kendi güvenliğimizle tehlikeye atıyoruz. Zengin, Egemen güçler için, İsrail için kendimizi tehlikeye atıyoruz. Bu kabul edilir bir durum değil. Malatya'da herkesin İsrail Füze kalkanına karşı çıkması gerekiyor. Karşı çıkışı sadece Cumhuriyet Halk Partisi değil, toplumun tüm katmanları gerçekleştirmelidir. Herkesin 2 Ekim Pazar günü Kürecik'te gerçekleştirilecek eyleme destek vermesi gerekiyor. Sağcısının da solcusunun da Türkiye'yi seven, bağımsızlığa düşkün herkesin İsrail Füze Kalkanına tepki göstermesi gerekiyor" dedi.

Ağbaba, şöyle devam etti:

"Malatya'nın en değerli varlığı Şeker Fabrikası satılıyor. Geçmişte yapılan uygulamalar şekerde de gerçekleştiriliyor. Tekel fabrikası satılmadan önce kota konuldu. Tütün ekimi yasaklandı. İşçiler çıkarıldı. Üretim düşürüldü. Şeker pancarı ekimine kota getirildi. Fabrikanın kısa bir süre önce doğalgaz dönüşümü gerçekleştirildi. Biyolojik arıtma tesisi kuruldu. Çevre dostu bir fabrika oluşturuldu. Senin benim paramla Fabrikayı Modernleştirdiler. Şimdi de satıyorlar. Beş bin aile pancar ekiyor. Bu 20 Bin Malatyalının sıkıntıya girmesi anlamına geliyor. Fabrikada işçiler işten çıkarılacak. Burayı satmak Malatya'ya ihanet etmektir. Burayı satmak Malatya'nın ekmeğine ihanet etmektir. Bu işin yanlış mı doğru mu olduğuna nasıl karar veriyoruz? Kendi düşüncemizde olanlar satıyorsa doğru buluyoruz. Bu düşünce çok yanlış. Kim satarsa satsın Malatyalıların buna karşı çıkması gerekiyor. Şeker fabrikasının satılmaması için çalışacağım. Elazığ'a, Elbistan'a giderek buradaki şeker fabrikalarını da ziyaret edeceğim. İşçiler ile görüşeceğim."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 161
Bu Ay : 8220
Toplam : 8220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom