Pediyatri Okulu Yenidoğan Sınıfı

Malatya İnönü Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından düzenlenen Pediyatri Okulu Yenidoğan Sınıfı açıldı.

Pediyatri Okulu Yenidoğan Sınıfı Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen, Pediyatri Okulu Yenidoğan Sınıfı açılış törenine, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan İçen, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen, Türk Neonatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Yurdakök, Sağlık İl Müdürü Hacı Bayram Zengin ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen akademisyenler ve çocuk hekimleri katıldı. İnönü
Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, yapılan çalışmaların çok iyi sonuçlar verdiğini, fakat daha iyiye ulaşmak için çalışmaların devam etmesi gerektiğini belirterek, daha gelişmiş laboratuvarların kurulması ve bu laboratuvarların aktif olarak kullanılmasının büyük önem taşıdığını vurguladı. Çelik, İnönü Üniversitesi'nin bir model oluşturduğunu, problemlerin çözümünde çok çalıştıklarını ifade ederek, topluma daha iyi hizmet vermek, daha üretken olmak adına tüm kurumlarla iyi ilişkiler kurma ve
beraber çalışmanın bir zorunluluk olduğunu kaydetti.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Pediyatri Okulu Yenidoğan Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ahmet Karadağ da, Pediyatri Okulunun hazırlık çalışmalarını bir yıl önce başladığını, bu okul sayesinde bölgede bulunan uzman doktorlara geniş bir çalışma alanı sundukları için mutlu olduklarını söyledi.
İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Yakıncı ise yaptığı konuşmada, bölüm hakkında kısa bilgiler sundu ve Pediyatri Okulunun açılmasının felsefik bir düşünce olduğunu, bu tip bir çalışmanın ilk kez gerçekleştirildiğini söyledi.
Sağlık İl Müdürü Hacı Bayram Zengin ise yaptığı konuşmada, ülkemizin anne çocuk sağlığında çok önemli aşamalar kaydettiğini, yenidoğan ölümlerinin geçmiş yıllara göre çok gerilediğini ve bu gerilemenin ülkemiz adına çok sevindirici olduğunu ifade etti.

Tıp Fakültesi Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Kızılay da yaptığı konuşmada, "2008 yılında Türkiye'de hekimler ve hocalar tarafından yappılan insanüstü çalışmalar sayesinde sağlık alanında hayal bile edilemeyecek noktalara ulaştık" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 691
Bu Ay : 1209
Toplam : 1209

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom